Gündem

Dünya Geneli Koronalı Sayısı Bakın Kaç Oldu. Rakamlara İnanamayacaksınız.

Dünya geneli koronalı sayısı inanılmaz bir hızla artıyor. Yaklaşık 4 ay önce Çin’de başlayan Kovid-19 yani Korona Virüs aslında biz yeni duymuş olsakta geçmişte insanlığa teğet geçmiş bir hastalık. Yıllar sonra tekrar karşımıza çıkan ve adeta dünyayı kasıp kavuran ve Pandemi olarak ilan edilen bu virüsten an itibariyle etkilenen kişi sayısı 1 milyon kişiyi geçti. Evet inanılmaz bir rakam olsa da ne yazık ki gerçek.

Dünya Geneli Koronalı Sayısı Bakın Kaç Oldu.

Dilerseniz önce konu ile ilgili videomuzu izleyelim.

Resmi Rakamlar 1 Milyon 100 Bin Oldu

Bazı kaynaklar yarasadan başladığını, bazı kaynaklar karınca yiyen türü bir canlıdan bulaştığını söylese de genel olarak Çin’in yeme içme kültürü suçlanmakta. Hatta Amerika’nın Çin’e dava açmaya hazırlandığına dair söylentiler var. Hastalık Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edildi. Enfekte olan sayısı 1 milyonu aşarken, dünya genelinde ölüm sayısı, 60 bini geçti. Ülkemizde ise an itibariyle enfekte olmuş insan sayısı 23 bini aşmışken, ölen sayısı 501 oldu.

Yayılması Bize Bağlı

Pandemi olarak ilan edilen bu hastalık ne yazık ki oldukça kolay yayılabiliyor. Bulaşıcığı çok yüksek. Genellikle ellerin yüze götürülmesi ile bulaşıyor. Özellikle Akciğer ve solunumun ilk olarak etkinlendiği bir hastalık olduğu için yaşlıları daha çabuk etkiliyor. Türkiye’de bir süre önce 65 yaş ve üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirilmişti ve dün itibariyle bu yasağa 20 yaş altı vatandaşlar için de eklendi. Virüsün yayılmasını engellemek için bir çok önlem alındı ve alınmaya devam ediyor. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Koronavirüs En Çok Kimleri Etkiliyor? İşte Cevabı.

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Oysa umut dolu haberler bekliyoruz ancak ne yazik ki alinan vaka ya da olum sayilari umutlarimizi kiriyor. Zaten endiseli ve hassas oldugumuz su donemlerde iyi psikolojik acidan yipranir olduk. Bu salginla mucadele canla basla emek veren, savasan saglik calisanlarimiza minnetle

  2. Bizim milletimiz bu şekilde devam ettiği sürece mutlu haberleri daha duyamayız gibi görünüyor. Biz umutla bugünlerin bitip mutlu olmayı beklerken insanlarımız umursamazca sokaklarda geziyor. Daha dün yine balkonda otururken birsürü insanı izledim. Allah sonumuzu hayır etsin.

  3. Ne yazık ki hem ülkemizde hem de dünya da sayı günden güne artıyor. Bu şekilde artan bir bilançodan sonra tekrar eski hayatımıza nasıl döneceğiz hiç bilemiyorum :(

  4. Şu olayin cinde başlayip ful hazirlik robotlariyla sanki hazirliklilarmis gibi duruma mudahale edip en az hasarla bir anda kurtulup geri cekilmeleri ve hayatlarina kaldiklari yerden devam etmeleri ve bizim yani dunya capinda tum ulkelerin camura batmis sekilde basedemiyo olusumuz bir tek bana mi tuhaf geliyo bu iste bi sikinti var

  5. Maalesef bu artık bir pandemi ve daha çok kişiye bulaşacak gibi. Bir an önce azalması umuduyla.

  6. Artık haberlere bakmıyorum corana sayılarını öğrenmiyorum çünkü artık dayanamayacak raddeye geldim. Ciddiye almayan insanlarımızın en kısa zamanda farkına varmalarını istiyor ve artık bir çözüm de bulunması gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu