Hayata Dair

Düğün Gününe Hazırlık Önerileri

Havaların ısınmasıyla başlayan düğün sezonu ile birlikte birçok genç kızın da tatlı telaşları başladı. Her şeyin mükemmel olmasını isteyen gelin adayları, düğün hazırlıklarının yanı sıra birde kendilerini o güne hazırlamaya çalışırken stres içine girebiliyor. Hayalini kurduğu gelinliğin içinde incecik ve güzel hissetmek istemek de cabası… Peki bu süreç içerisinde düğün gününüze kadar nelere dikkat etmelisiniz, neleri yapmalı, neleri yapmamalısınız? Düğün gününe hazırlık önerileri sizlerle…

Her şeyin mükemmel olmasını isteyen gelin adayları neleri yapmalı, neleri yapmamalı? Düğün gününe hazırlık önerilerini mutlaka okuyun!

Düğün gününe hazırlık zamanı gelip çattıysa bu yazı sizlere rehber niteliğinde olacak… O halde başlayalım.

Kilo vermeyi ertelemeyin

Bir gelin adayı için en önemli şey düğün günü, hayalindeki gelinlik içinde kusursuz görünmektir. Bu sebeple fazla kilonuz olduğunu düşünüyorsanız, kilo vermeyi ertelememenizi öneriyoruz. Kilo vermeye ne kadar erken başlarsanız, hayalinizdeki o muhteşem gün geldiğinde kendinizi o kadar iyi hissedeceğinizi unutmayın.

Düğün Gününe Hazırlık Önerileri

Stresi azaltmak için egzersiz

Egzersiz yapmanın hem fiziksel hem de ruhsal anlamda birçok faydası bulunuyor. Evlilik öncesi, düğün hazırlıkları aşaması genelde stresli geçer… Bunun sebebi ise birçok şeyi organize etmeye çalışmak ve tek bir gün için ince detaylarla boğuşuyor olmak. Hayatınızın en özel ve unutulmayacak günü yaklaşadursun, siz stresinizi azaltmak için spor ve egzersizleri hayatınızdan eksik etmeyin. Buna ek olarak omega-3 değeri yüksek yiyecekleri de hayatınıza dahil edebilirsiniz. Egzersiz ve dengeli beslenme ile düğününüzde daha fit bir görünüme sahip olacağınızı unutmayın.

Düğün Gününe Hazırlık Önerileri

Meyve ve sebze tüketerek düğün günü daha enerjik olun

Evlilik hazırlıkları yapılırken baş gösteren stresle doğru düzgün baş edebilmek için, egzersiz yapmanın yanında beslenme de çok önemli. Güçlü bir bağışıklık sistemi, stresin en büyük düşmanlarından biridir. eğer düğün hazırlıkları yapıyorsanız ve yeterli vaktiniz varsa bu süreci vücudunuza iyi davranarak geçirmenizi öneririz. Her gün tüketeceğiniz taze mevsim meyve ve sebzeleri bağışıklık sisteminizi güçlendirecek, aynı  zamanda cildinize de iyi gelecektir. Düğün günü ihtiyacınız olacak olan enerjiyi taze sebze ve meyveleri tüketerek sağlayabilirsiniz.

Düğün Gününe Hazırlık Önerileri

Su içerek ışıldayın

Bedeninize ne kadar iyi davranırsanız, o da size bunun karşılığını verir. Bedeninize iyi davranmanın ilk kuralı ise yeteri miktarda su tüketimi! Yeterli miktarda içtiğiniz su açlık hissinizi azaltmaya, konsantrasyon bozukluğuna ve baş ağrısı gibi problemlerin önüne geçmeye yardımcıdır. Suyun bu problemler dışında vücudunuza en büyük yararı da ışıl ışıl bir cilt! Düğün günü ışıl ışıl parlamak ve herkesin ilgi odağı olmak istiyorsanız düğün gününe kadar bol bol su içmeyi unutmayın.

Düğün gününüz yaklaştıysa, detoks ile ilgili yazdığımız haberi mutlaka okumalısınız. 

Düğün Gününe Hazırlık Önerileri

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu