Gündem

Dondurucu Soğuklar Geliyor!

Son dakika! Dondurucu soğuklar geliyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre ülkemiz kar ve sağanak yağışların etkisi altında! İşte detaylar…

Meteoroloji açıkladı: Dondurucu soğuklar geliyor!

Meteoroloji tarafında yapılan açıklamayla yurdun çoğu kesimlerinin sağanak yağışlar ve kar yağışı etkisi altına giriyor. Ege’nin kıyı kesimleri hariç ülkenin batı bölgeleri sağanak yağışların etkisine girerken, doğu bölgelerinde ise yoğun ve etkili kar yağışları meydana geleceği açıklandı. Yapılan açıklamada rüzgarların yer yer şiddetleneceği ve fırtınaya dönüşebileceği de bildirildi. Vatandaşlar oluşabilecek hortum tehlikesine karşı da uyarıldı.

Ülke genelinde hava durumu bilgileri şu şekilde yapıldı;

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada ülke genelinin yağışların etkisi altına gireceği belirtilirken; Akdeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağışların bekleniyor. Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğu kesimlerine ek olarak Kütahya, Afyonkarahisar, Gümüşhane ve Bayburt illeri ve çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışlarının beklendiği söylendi.

Yağışlar Antalya ve doğu kesimlerinde kuvvetli, Antalya’nın batı kesimlerinde ve Mersin kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli şekilde görüleceği de eklendi.

Sis ve pusa dikkat!

Sabah saatlerinden itibaren gece yarısına kadar Doğu Anadolu bölgesinin doğu taraflarında etkili olacak sis ve pus olaylarına dikkat çeken Meteoroloji, buzlanma ve don olayları için de vatandaşları uyardı.

Mevsim normallerine inecek

Batı bölgelerinden itibaren, mevsim normallerinin üstünde olan hava sıcaklıklarının azalarak devam edeceği belirtildi. Rüzgar ise Marmara bölgesinde kuzeyden kuvvetli, İç Anadolu bölgesinde güneydoğu yönünden, Akdeniz’in doğusunda kuzeydoğu yönünden yer yer tam fırtına şeklinde beklendiği açıklandı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Kritik Uyarı Geldi! Meteoroloji Vatandaşları Uyardı!

Kuvvetli yağış hayatı felç edebilir!

Yağışların öğle saatlerine kadar Antalya ve Mersin çevrelerinde yer yer şiddetli sağanak ve çok kuvvetli olması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamalara göre ani sel, su baskını, çatı uçması, direklerin ve ağaçların devrilmesi gibi tehlike arz eden durumlar ortaya çıkabilir. Kıyı kesimlerinde ise hortum oluşma riski bulunuyor.

Rüzgar sebebiyle sobalara dikkat!

Marmara, İç Anadolu ve Doğu Akdeniz bölgelerinde etkisini hissettirecek kuvvetli ve yer yer tam fırtına şeklinde esecek olan rüzgar için de vatandaşlar uyarıldı. Şiddetli rüzgar ve fırtına sebebiyle oluşabilecek çatı uçmaları, ağaçların ve direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı vatandaşların tedbirli olması ve önlem alınması gerektiği söylendi.

Bazı illere göre hava durumları ise şu şekilde; İstanbul çok bulutlu yer yer sağanak yağışlı, Ankara çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, İzmir parçalı ve çok bulutlu geçecek. Antalya öğlene kadar kuvvetli olmak üzere, batı bölgelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ile gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Samsun parçalı bulutlu ve aralıklı yağmurlu, Gaziantep aralıklı yağmurlu ve sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Bu gelmemiş hali mi :( donduk ayol…
    Yalnız o değilde içlik üreten bi firmam olsa şu yazıya reklam verirdim :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu