Gündem

Dolandırıcılardan Akıllara Zarar Yeni Bir Yöntem Daha!

Dolandırıcılar gün geçmiyor ki yeni bir şey daha bulmasın! Kimler kimler mağdur olmadı ki; öğretmenler, doktorlar, öğretim görevlileri derken halk zaten kolayca ağlarına düşüyor.

Dolandırıcılar gün geçmiyor ki yeni bir şey daha bulmasın! Kimler kimler mağdur olmadı ki; öğretmenler, doktorlar, öğretim görevlileri derken halk zaten kolayca ağlarına düşüyor.

Dolandırıcıların aklına gelen planlar şeytanın dahi aklına gelmez boyutlara ulaşıyor. İnsanların banka hesaplarını ve birikimlerini tespit edebiliyorlar. Her gün sinsice takip edip alışveriş yaptıkları mekanları öğrenip, o mekanlardan mesaj atarmış gibi telefonlarına mesajlar gönderiyorlar.

dolandırıcılar

Dolandırıcılardan Akıl Almaz Plan!

Dolandırıcılar bu sefer kargocu kılığında size ulaşıyor! Kargonuz var diyerek sizi arıyor ve telefon kesilmiş gibi yapıp onları geri aramanızı sağlıyorlar. Siz onları geri aradığınızda artık çok geç oluyor. Bir sürü yüklü fatura üzerinize kalıyor. Kargonuz var diye gelip evinizin ziline basıyorlar ve bu sayede evde olup olmadığınızı kontrol ediyorlar, evde iseniz sizi izleyip evde olmadığınız saatleri belirliyorlar. Bu yöntemlerle ya evinize girip evinizi soyuyorlar ya da bir şekilde sizi kandırıp banka hesap bilgilerinize ulaşabiliyorlar. Eşiniz ya da çocuklarınızın bir sipariş vermiş olabileceğini düşündüğünüz için o an kargocu gibi arayan hırsızlarla ister istemez sohbet ediyorsunuz ve onların ağına düşüyorsunuz. En son Eskişehir’de yaşayan bir çok vatandaşın başına gelen ” kargocu hırsızlık” olayı sonrası insanlar sosyal medya üzerinden, başka kimse mağdur olmasın diye bir sürü paylaşımlarda bulundular.

Telefonu Açmayın!

Dolandırıcılar sizi aradı ve telefonu açtınız artık çok geç fakat sizi arayıp telefonu kapatırlarsa sakın geri dönüş yapmayın! Hemen en yakın kolluk kuvvetine ve akabinde savcılığa giderek suç duyurusunda bulunun.

Yine Ekmeğe Zam! Haber Bu Linkte!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu