Hayata Dair

Doğru Sütyen Nasıl Alınır

Doğru Sütyen Nasıl Alınır ? Kadınların önemli bir çoğu doğru sütyen bedenini ve doğru sütyeni almakta sıkıntılar yaşar. Kadınlar için kıyafet seçiminden bile önemli olan doğru sütyen seçimi nasıl olmalı bilgilendirelim istedik.

Doğru Sütyen Nasıl Alınır ?

Kadınlar için sütyen seçimi kıyafet seçimi kadar kolay değil. Normal kıyafetler gibi seçme gibi bir lüksümüz yok. Doğru sütyen almak için kup bedeni ve bant ölçüsü çok önemli unsurlardan. Göğüs ölçüsü için kup bedenine, omuz ve sırt ölçüsü içinde bant ölçüsüne dikkat etmemiz gerekiyor.

Kadınların bir çoğu kendine bir türlü tam oturmayan sütyenlerin içerisinde can çekişiyor. Bir de bununla birlikte sürekli vücut değişimine uğrayan kadınların bu savaşı hiç bitmiyor.  Büyük çabalar sonucu doğru sütyeni bulduktan sonra o sütyenlede mutluluğumuz 3 -4 ay kadar sürüyor. Peki doğru sütyeni nasıl alacağız, bunun sırrı ne?

Doğru sütyen nasıl alınır?

Sütyen ihtiyacınız var ve  alışverişe çıkacaksınız. Alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir profesyonel yardım alıp göğüs ve sırt ölçülerinizi aldırın. Ölçülerinizi öğrendikten sonra işiniz kolaylaşacak fakat tamamen bu işten kurtuldunuz sayılmaz. Hataya düşmemeniz için aklınızda bulunması gereken bir kaç ipucu var.

Doğru sütyen seçimi

Bant boyu sizin sırt ölçünüz dedik. Bant boyunun tam ölçü değilde bir tık daha geniş şeklini doğru seçim olarak düşünün. Sütyen bandı ile sırtınız arasına rahatlıkla iki parmak girebilmesi en doğru olanıdır. Ayrıca unutmayın zamanla sütyenleriniz genişleyecektir.  Bantlar ve sütyen askı ölçüleri neredeyse paraleldir.Eğer askılar size acı veriyorsa büyük ihtimal bant ölçünüz yanlıştır.

Doğru sütyen ölçüsü hesaplama

Aynı şekilde kup bedeninde aldırdığınız ölçülerin bir beden büyüğünü tercih etmeniz gerekir. Aldığınız sütyeni denerken eğilin ve göğsünüz taşma oranına bakın. Çok fazla taşma oluyorsa o sütyen doğru değildir. Göğüslerinizin sığdığına emin olun.

Sütyen bantları ölçüyü etkiliyor

Bazen kadınların sırt kısmı hafif yağlı olduğundan göğüslerin aşırı büyük olduğunu düşünüyor. Böyle olunca doğrudan kup bedeni büyütüp yanlış seçim yapmış oluyorlar. Bant bedeni fazla geniş olduğunda ise, tam olarak oturmadığından kıyafetlerin altından çirkin bir görüntü verebiliyor.

Bunca yıldır yanlış sütyen taktığınızı düşünüyorsanız endişelenmeyin bu konuda yalnız değilsiniz. Bir sütyen üreticisi 2008 yılında yaptığı ankette kadınların %80 oranında yanlış sütyen kullandığını ortaya çıkarmış. Bu kadınlardan %10’u büyük sütyenleri, %70 ise küçük beden sütyenleri kullandıklarını ortaya koymuştur.

Yanlış  sütyen kullanmak göğüs ağrısı ve sütyenden kaynaklı bazı rahatsızlıklar yaratıyor. Bunlar her ne kadar önemsiz, basitçe günlük hayatı zorlaştıran sıkıntılar olsa da yine doğru seçimler yapmakta fayda var. Bir de yanlış bilinen bir gerçeği de belirtelim yanlış sütyen takmak rahatsız etse de kansere neden olmuyor.

Kadın Ve Erkeği Baştan Çıkarma Sanatı

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu