in ,

BayıldımBayıldım

Doğmamış Kızı İçin Pijamaları ile Dünyayı Geziyor

doğmamış kızı için

İzmir’de yaşayan 23 yaşındaki Berker Işıldak, doğmamış kızı için doğum günü hediyesi hazırlamak için dünyayı geziyor. Pijamalarıyla son 3 yılda 9 ülke ve yaklaşık 122 şehir gezen Berker’in son durağı ise Alanya oldu. Berker, şimdiye kadar yaklaşık 11 bin kişiyle tanışıp, hayat hikayeleri topladığını belirtti.

Doğmamış Kızı İçin Dünyayı Gezen Berker Işıldak Kimdir?

Kırklareli Üniversitesi’nin Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nde öğrenimini sürdüren Berker Işıldak, otostop çekmek ve kamp atmak suretiyle pijamayla dünyayı geziyor. Doğmamış kızı için hayat öyküleri ve düşünceleri biriktirmeyi hedeflediğini ve bunları bir kitap haline getirerek, kızına 18’inci yaş günü hediyesi olarak vermek istediğini belirten Berker, bugüne dek 3 yılda 9 ülke ve 122 şehir dolaştı. Yaşam hakkında bu zamana kadar kadar 5 bine civarında özlü söz toplayan Berker, 11 bin kişi ile de tanışma fırsatı yakaladı.

Doğmamış Kızı İçin Dolaşmaya Turgut Uyar Posteri Sayesinde Başladı

9 ülke gezen Berker Işıldak’ın macerası üniversitede Hazal isimli bir dostunun şahsına armağan ettiği Turgut Uyar posteriyle start aldı. Berker, posterin yanına sevdiklerinin sevdiği sözleri yazmalarını rica etti ve daha sonrasında ise bu arzusunu arkadaşlarıyla limitlemedi. Koronavirüs salgını nedeniyle sınırların kapanması sonucu Türkiye’de gezmeye devam eden Işıldak’ın şimdiki durağı Antalya’nın Alanya ilçesi olarak biliniyor.  İlçeyi çok seven Işıldak, Alanya’da görülmesi gereken her bir yeri gezeceğini dile getirdi.

Gezilerini Bir Kitap Haline Getirecek

İnsanların yaşam öyküleri ve düşüncelerinden oluşan bir kitap projesi için dünyayı dolaştığını ifade eden Işıldak, “Bu projeyi gelecekteki kızıma, yani Ada’ya 18 yaş armağanı olarak vermek istiyorum. Şu zamana kadar 5 bine yakın özlü söz topladım. 3 Yıla yakın bir süre içerisinde 9 ülke, 122 şehir gezdim. Bu kitap için kişilerin yaşam felsefelerini topluyorum. Gittiğim her yerde elimdeki kartonumla çeşitli sözler toplamaya çalışıyorum” dedi. Pijamalarıyla gezmesinin nedenini de ise kısaca belirten Işıldak, “Gezdiğim yerlerde kişiler bana pijama hediye ediyorlar. Armağan ettikleri pijamalarla yurt dışına gidiyorum. Görmeyi çok istedikleri bölgelerde bolca fotoğraf çekiyorum ve çektiğim fotoğrafların altına da onları etiketliyorum. Böylelikle onlar da gezemedikleri yerleri benimle beraber gezmiş oluyor” diye belirtti.

 

Dünyayı Gezerek Seyahat Eden Seyyahlar Ve Kaşifler

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Erkeği Kendine Nasıl Aşık Edersin? Erkekleri Aşık Etmek Çok Kolay!

Ketojenik Diyet: Haftalık Örnek Diyet Listesi