Hayata Dair

Doğal Taşların Özellikleri

Doğal taşların özellikleri ile ilgili yazımın üçüncü bölümünde florit, fuksit, galen, güneş taşı, havlit, heliodor, hematit, hemimorfit ve himalaya tuz taşlarından bahsedeceğim. Keyifli okumalar…

FLORİT (FLUORİTE)- Enerji koruyan taş

Vücuttaki enerjiyi dengeler. İçeriğindeki kalsiyum ile kemikler ve dişer üzerinde etkilidir. Baş dönmesinde etkilidir. Kova burcunun taşıdır. Kök çakra, Üçüncü göz-alın çakrası ve taç çakrası ile uyumludur.

FUKSİT ( FUCHSİTE)- Rahatlatıcı taş

Baş ağrılarına, baş dönmesine ve sersemliğe karşı etkilidir. Mental enerjiyi güçlendirerek, psikolojik açıdan yaydığı enerji ile rahatlama konusunda yardımcıdır. Başak, Terazi, Kova ve Boğa burcunun taşıdır. Üçüncü göz- alın çakrası ve taç çakrası ile uyumludur.

GALEN ( GALENA)- Bilinç altı taşı

Sahip olduğu enerjiyle ruhsal ve bedensel rahatsızlıkları giderir. Bilinçaltını temizler. Labradorit taşı ile birlikte kullanıldığında etkisini arttırır ve vücuda faydalı olur. Oğlak burcunun taşıdır. Kök çakrası ile uyumludur.

GÜNEŞ TAŞI (SUNSTONE)- Liderlik taşı

Özgürlük simgesidir. Kişisel gücün boşa harcanmaması konusunda etkilidir. Verdiği enerji ile liderlik duygusunu ön plana çıkarır. Güneş taşı “YANG” dengesini sağlarken, Ay taşı “YİNG” dengesini sağlar. Aslan, İkizler, Koç ve Terazi burçlarının taşıdır. Bütün çakralarla uyumludur.

HAVLİT (HOWLİTE)- Stres taşı

Stresli durumlarda sakinleşmeye yardımcı olur. Saplantılardan, takıntılardan ve geçmiş yaşamın etkisinden kurtulmayı sağlar. Öfke ve agresyonu önler, engellerin aşılmasında destek olur. Tüm burçların taşıdır. Kök çakra ile uyumludur.

HELİODOR (HELYOLİTE)- Yaşam taşı

Yaşama sevincini destekler. Yaydığı titreşim ile monoton duyguları canlandırır. Gastritin giderilmesine yardımcıdır. Aslan, Terazi ve Akrep burçlarının taşıdır. Mide, kalp, üçüncü göz-alın çakrası ve taç çakrası ile uyumludur.

HEMATİT TAŞI ( HEMATİTE)- Eklem taşı

Vücut ve çevresindeki enerjiyi düzenler. Eklem ağrısı ve romatizmal rahatsızlıklarda iletken olması nedeniyle tedavi edici özelliği vardır. Kendimiz ile barışık olmamızı sağlar. Kova ve Koç burçlarının taşıdır. Kök çakrası ile uyumludur.

HEMİMORFİT (HEMİMORPHİTE)- Empati taşı

Empati duygusunu güçlendirir ve mantıklı düşünmeye sevk eder. Karşımızdaki kişileri anlamamıza ve beyin- vücut dengemizin uyum için de çalışmasına destek olur. Terazi burcunun taşıdır. Boğaz, taç ve göz çakrası ile uyumludur.

HİMALAYA TUZ (HALİTE)- Tedavi taşı

Temizlik ve şeffalığı temsil eder. Havadaki toz ve plazmaları toplar. Astım ve bronşit gibi hastalıklarda tedavi edici özelliğe sahiptir. Yengeç ve Balık burçlarının taşıdır. Bütün çakralarla uyumludur.

Doğal taşların özellikleri ile ilgili yazımın dördüncü bölümünde görüşmek üzere..

Şifalı Taşların Faydaları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu