Hayata Dair

Doğal Taşların Faydaları

Doğal Taşların Faydaları yazımın altıncı bölümünde malakit, angelit, mercan, moldavit, morganit, necef, obsidyen, oltu ve oniks taşları ile ilgili bilgi vereceğim.

DOĞAL TAŞLARIN FAYDALARI

MALAKİT (MALACHİTE)-  Enerji taşı

Ağrıların giderilmesinde yardımcıdır. İçeriğindeki bakır iletkeni nedeniyle bedendeki negatif enerjiyi temizler. Korku ve heyecanı giderir. Cesaret ve isteklilikte artış sağlar. Akrep ve Oğlak burçlarının taşıdır. Kalp, boğaz ve göz çakrası ile uyumludur.

MELEK TAŞI (ANGELİTE)- Arkadaşlık taşı

Duygusal enerjide denge sağlar, uğur getirdiği söylenir. Arkadaşlık ve aşk duygularının tazelenmesine yardımcı olur. Vücut enerjisinde denge sağlar. Kova burcunun taşıdır. Boğaz, üçüncü göz ve taç çakrası ile uyumludur.

MERCAN (CORAL)- Kararlılık taşı

Ev ve aile içindeki olumsuz enerjileri yok eder. Kararlılık ve konsantrasyon sağlar. Heyecanı ve aşırı duygusallığı ortadan kaldırır. Kalp ve dalak üzerinde etkilidir, güç verir. Hormonları dengeler. Kova ve Balık burcunun taşıdır. Kök ve alt karın çakrası ile uyumludur.

MOLDAVİT (MOLDAVİTE)- Hayat taşı

Oluşumunda yüksek enerji vardır. Sağlık ve kişisel olgunluk üzerinde etkilidir. Ruhsal ve duygusal anlamda sakinlik sağlar. Tüm burçlar ile uyumludur. Kalp, göz, taç ve boğaz çakrası ile uyumludur.

MORGANİT (MORGANİTE)- Gençlik taşı

Psikolojik açıdan geçmişten gelen acı ve keder gibi negatif enerjilerin giderilmesine yardımcıdır. Oto-kontrol sağlar ve kalbi korumaya yardım eder. Hücrelerin yenilenmesini sağlar. Terazi burcunun taşıdır. Taç ve kalp çakrası ile uyumludur.

NECEF – Mucizevi taş

Her türlü negatif enerjiyi içine hapseder. Bedeni ve zihni korur. Sindirim ve kan dolaşımını sağlıklı tutar. Diğer adı dağ kristalidir. Oluşum koşulları sebebiyle insana ferahlık ve huzur verdiği bilinir. Akrep ve Koç burcunun taşıdır. Tüm çakralar ile uyumludur.

OBSİDYEN ( OBSIDIAN)- Koruyucu taş

Dengeleyici özelliği vardır. İlişkiler arasındaki dengesizliği düzeltir, vücuttaki enerji dengesini korur. Dışarıdan gelen negatif elektrik için bir set görevi görür. Akrep, Başak ve Oğlak burçlarının taşıdır. Kök çakrası ile uyumludur.

OLTU ( JET)- Sabır taşı

İçeriğindeki mineral ve elementler sayesinde güç dengesi sağlar. Vücuttaki negatif enerjiyi nötr hale getirir. Kehribar ile birlikte kullanıldığında daha faydalı olabilir. Gerginlik giderici ve sabır veren şifalı bir etkisi vardır. Oğlak burcunun taşıdır. Kök çakrası ile uyumludur.

ONİKS ( ONYX)- Sağlık taşı

Hastalıklara karşı etkilidir, enerjiyi tazeler ve vücut direncini arttırır. Odaklanma güçlüğü yaşayan kişilerin konsantrasyon sağlamasına yardımcı olur. Kadın erkek ilişkilerinde denge sağlar. Aslan ve Oğlak burçlarının taşıdır. Kök çakrası ile uyumludur.

Doğal taşların faydaları yazımın yedinci bölümünde görüşmek üzere…

Değerli Taşlar: Zümrüt, Yakut, Safir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu