Hayata Dair

Doğal Taşlar Ve Özellikleri

Doğal taşlar ve özellikleri ile ilgili yazımın ilk bölümünde akik, akuamarin, amazonit, ametist, ametrin, anyolit, apatit, aragonit ve aventurin taşlarından bahsedeceğim. Doğal taşların titreşim ve frekanslara sahip olduğu söylenir bu nedenle de vücudumuzda bazı etkilere sebep olduğu bilinmektedir. Bu taşların hangi burçların taşları olduğunun cevabını da bu yazımda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar. 

DOĞAL TAŞLAR VE ÖZELLİKLERİ

AKİK (AGATE)- Stres taşı

Akik taşı; bedendeki gerginliği ve stresi azaltır, canlılık ve pozitif enerji verir. Hamilelik döneminde anne ve bebek için faydalıdır. Ağrı giderici özelliği vardır. Tansiyonu dengede tutar. Nazara karşı etkili olduğu söylenir. Akik taşının çeşitleri vardır. Kırmızı akik, yeşil akik, mavi akik gibi… Bunların haricinde doğada çeşitli renklerde de bulunur. Kova, Koç, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi ve Oğlak burçlarının taşıdır. Sakral çakra ile uyumludur.

AKUAMARİN (AQUAMARİNE)- Rahatlama taşı

Boğazda bulunan enfeksiyonların iyileşmesinde etkilidir. Stresten koruyan rahatlama taşı olarak bilinir. Doğru duyguların öne çıkmasına yardım eder. Koç ve Terazi burçlarının taşıdır. Boğaz ve kalp çakrası ile uyumludur.

AMAZONİT ( AMAZONİTE)- Uyum taşı

Kişiler ve çiftler arasındaki uyumu dengeleyerek, barış duygusunu pekiştirir. Doğru kişilerle düzgün diyalog kurmakta yardımcıdır. Güzel rüyalar görmeyi sağlar. Doğruluğu simgeler. Başak burcunun taşıdır. Boğaz çakrası ile uyumludur.

AMETİST (AMETHYST)- Pozitif enerji taşı

Alkol, uyuşturucu ve sigara gibi bağımlılıklardan uzaklaşmaya yardımcı olur. Meditasyon yaparken kullanılır. Vücuttaki negatif enerjiyi temizler ve pozitif enerji verir. Balık, Koç, Yengeç, Akrep ve Yay burcunun taşıdır. Alın çakrası ve taç çakrası ile uyumludur.

AMETRİN (AMETRİNE)- Kişisel enerji taşı

Ametrin, Ametist ve Sitrin taşlarının enerjilerinin birleşmesi sonucu oluşur. Kişisel enerjiyi yükselterek, kötü enerjilerden korur. Ortamdaki kötü enerjiyi yok eder. Kötü düşüncelerden arındırma sağlar. Kalp ve beyin uyumuna yardımcı olur. Kova, Boğa ve İkizler burcunun taşıdır. Üçüncü göz-Alın çakrası ile uyumludur.

ANYOLİT ( RUBY İN ZOİSTE)- Sağlık taşı

Vücuttaki enerjiyi dengeleyerek kalp sağlığını korumaya yardımcı olur. Duygusal enerjiyi de dengeleyerek sağlıklı yaşam için bize katkı sağlar. Koç, İkizler, Yengeç ve Aslan burçlarının taşıdır. Kalp ve taç çakraları ile uyumludur.

APATİT ( APATİTE)- Dinçleşme taşı

Verdiği enerjideki titreşimler nedeniyle vücutta dinçlik ve dinginlik sağlar. Geçmişte yaşanan ve üzerimizde kalmış kötü enerjilerden arındırır. İkizler, Boğa ve Balık burçlarının taşıdır. Boğaz çakrası ve Üçüncü göz-alın çakrası ile uyumludur.

ARAGONİT (ARAGONİTE)- Dayanıklılık taşı

Vücuttaki enerjiyi ve duygusal dengeyi korur. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde kemik dokusunun dayanıklılığında artış sağlar. Oğlak, Aslan, Başak ve diğer tüm burçların taşıdır. Kök çakra, kalp çakrası ve Üçüncü göz- alın çakrası ile uyumludur.

AVENTURİN ( AVENTURİNE)- Şans taşı

Kalp ve bedendeki tüm duyguları canlandırır. Yaşamın içinde yaşanılan sıkıntıların giderilmesine yardımcı olur, hayattan keyif almanızı sağlar. Hastayken kötü enerjinizi alıp yaşam enerjisi verir. Şans ve bereket getirir. Koç, Boğa, İkizler, Yengeç ve Başak burcunun taşıdır. Kalp çakrası ile uyumludur.

Doğal taşlar ve özellikleri yazımın ikinci bölümünde görüşmek üzere…

Şifalı Taşlar

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bi ara bu taşlardan çok kullanıyordum. Ama boraktım çünkü etkisini göremedim. Ama kullanıpta etisi olduğunu söyleyen çok kişi var

  2. Saglık tasını bilmiyodum dikkate alıcam tasların etkisine inanan biriyım ametist benım tasım ve enerjisine cidden inanarak kullanıyorum iç açıcı ve faydalı Bi içerik olmus emeginize saglık

  3. Alaninda uzmanlasmis bilir kisilerle yapilan terapilerde kisa surede ve uzun soluklu donutler almak mumkun. Yine de evimizde, ofisimizde belki uzerimizde bulundurmak pozitif olacaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu