GündemMüzik - Festival

“Doğa İçin Çal” Serisinin Yeni Videosu Yayınlandı!

Tam tamına 10 yıldır yaptıkları videolar ile ruhumuza renk katan Doğa İçin Çal serisinin 10. videosu yayınlandı.

2009’da “Doğadan çaldığın yeter Doğa için Çal” sloganıyla yola çıkan Doğa İçin Çal internet projesi 10. videosunu geçtiğimiz günlerde yayınladı. “Divane Aşık Gibi” videosuyla başlayan kampanya, hala aynı ilgiyle izlenmeyle yoluna devam ediyor.

Doğa İçin Çal 10. Videosu Yayınlandı

Doğa İçin Çal Sadece Bir İnternet Kampanyası Değil

Doğa İçin Çal, sadece bir internet kampanyası değil. Aynı zamanda doğa sorunlarına gerekli dikkati çekmek için başlatılan bir müzik projesi. Çevre kirliliği, küresel ısınma vb. birçok doğa sorununa dikkat çekmek için başlatılan proje, geçtiğimiz günlerde 10. çalışmasını yayınladı. Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli şehirlerinden müzisyenler tarafından seslendirilen türküler ile çalışmalar yayınlayan proje oldukça sevilen bir proje haline geldi. Yaptıkları çalışmalar ile düşündürdükleri, insanlara hissettirdikleri oldukça güzel bir olay.

58 Müzisyen Destek Verdi!

10. Videonun yapımcılığını ve yönetmenliğini Üstlenen Fırat Çavaş ise proje hakkında görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

“2 yıldır üzerinde çalıştığımız Doğa İçin Çal 10 projesini, ilk projemiz olan Divane Aşık Gibi’ de duyduğumuz heyecan ve coşku ile yaptık. 14 Ülke ve 24 şehir dolaştık ve toplamda 20.000 km den fazla yol katettik. Bu projeye Türkiye’den ve Dünyadan 58 müzisyen gönüllü olarak destek verdi. Hepsine desteklerinden dolayı çok çok çok teşekkür ederim! 2009 Yılında Divane Aşık Gibi ile çıktığımız yolculuğa Doğa İçin Çal 10 ile devam ediyoruz… Bu yolculukta Doğa İçin Çal projesinin daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayan siz doğa severlere de çok teşekkür ederiz! Tekrar sizlerle buluşmanın heyecanı içerisindeyiz! Doğadan çaldığın yeter Doğa İçin Çal!”

İşte videoda yer alan 58 müzisyenin tam listesi:

“Alaa Wardi, Ayben, Aydın Efe Haçaman, Aylin Yeliz Gündoğdu, Ayser Ergül, Begüm Gökmen, Berk Coşkun, Burak Bilginturan, Buşra Gülmez, Büşra Çabuk, Çağlar Şahin, Ceren Gündoğdu, Chaby Han, Deniz Tuzcuoğlu, Ece Mumay, Elif Suluova, Emrah Karaca, Emre Berbergil, Emre Yücelen, Erdem Şimşek, Elif Canfezâ Gündüz, Fırat Çavaş, Gökçe Özgül, Gökhan Başaran, Gökhan Şahin, Gülçin Ergül, Hayko Cepkin, İlter Kurcala, Jabbar, Julian Lupu, Jülide Özçelik, Kaya Abdurrahman, Kevork Tavityan, Mehtap Demir, Melsum Erdost, Mustafa Barış Koçkar, Mert Fırat, Metin Önderoğlu, Merve Yavuz, Muammer Barut, Muhammet Tâhâ Turan, Murat Aydın, Oğuz Aksaç, Okan Kaya, Ozan Tügen, Özdeş Kırca, Pelin Sude Çelikkol, Renato Lupu, Salih Korkut Peker, Seda Kireççi, Sena Şener, Sinan şirin, Şebnem Keskin, Tilbe Germencik, Tuğçe Soysop, Tuvana Türkay, Veys Çolak, Zeynep Uyumaz Eyüboğlu”

İşte o Video!

İki Keklik ve Dere Geliyor Dere türkülerinin seslendirildiği 10. videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

“Living Coral” 2019 Pantone Yılın Rengi Oldu

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu