in

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

diş beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri her insanın istediği birşeydir. Eminiz bayıla bayıla dişçilere giden birisi yoktur. Diş hekimlerinin beyazlatma yöntemlerinin yanı sıra doğada bir çok formül var. Dişler düzenli olarak bakım yapılmadığı takdirde beyaz rengini zamanla kaybeder. Zaten dişimizin asıl rengi de tam beyaz değildir. Peki doğal diş beyazlatma ev de yapılabilen bir yöntem midir? Bitkisel çözümleri var mıdır?

Diş Beyazlatma Yöntemleri – Doğal Yöntemler

Limon ve Karbonat İyi Bir Yöntemdir

Bir çay kaşığı karbonat ve limon suyunu karıştırın. İyice köpürdükten sonra temiz bir diş fırçasıyla dişinizi fırçalar gibi hafif hafif sürün. Asit oranı fazla olduğundan bu işlemi hafta 1-2 kez uygulamanız önerilir.

diş beyazlatma yöntemleri karbonat limon

Renk Açıcı Mucize Karbonat

Karbonat dişler için iyi bir renk açıcı özelliğe sahiptir. Haftada 2 ya da 3 kez uyguladığınızda dişlerinizin renginin açıldığına şahit olacaksınız.

Tuz Kolay Bulunan ve Güzel Bir Temizleyici

Bildiğimiz sofra tuzu hem mikropları öldürmesiyle hem de dişleri beyazlatma özelliği ile bilinmektedir. Antibakteriyel özelliği yüksek olan tuz ağzınızda mikrop oluşumunu da engelleyecektir.

tuz ve diş

Karbonat Tuz Sirke Üçlüsü

Diş beyazlatma yöntemleri arasında Karbonat ve Tuz’u az önce anlattık zaten. Bunlara ek olarak Elma sirkesinin de dişlerdeki sarı lekeleri çıkardığı bilinmektedir.

Hazırlanışı: Üçünden de 1 çay kaşığı bir kapta karıştırın dişinize uygulayın.

Karbonat Tarçın Adaçayı Üçlüsü

Bu mükemmel üçlüde Karbonat beyazlatma görevini yerine getirirken, Tarçın ve Adaçayı ağızdaki bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Bu da daha sağlıklı bir ağızın yanı sıra daha beyaz dişler demek.

Hem Tadıyla Hem Etkisiyle; Çilek

Çilek birçoğumuzun severek yediği bir meyve olmasının yanı sıra dişlerde plak oluşumunu önlemekte ve beyazlatmada güzel bir alternatif. İçindeki malik asit diş yüzeyindeki zorlanmaları yok eden beyaz kristal yapılı bir katı asit olan Malik asit içeriyor. Ayrıca lif bakımından zengin olan çilek, ağız içini temizlemekle kalmaz, kötü mikroorganizmaları ve bakterileri yok eder.

Yapılışı: Çileği ezerek dişlerinizi fırçalayın.

diz beyazlatma yöntemleri- çilek

Muz Kabuğu

Magnezyum, Potasyum, Manganez bakımından oldukça zengin olan muzun kabuğunu dişine sürdüğünüzde oldukça yararlı olduğunu görecekseniz. Dişlerinizi fırçalayın ve sonrasında muz kabuğu ile dişlerinizi ovalayın.

muz kabuğu ile diş beyazlatmak

C Vitamini İçeren Meyveler Dişleri Beyazlatır

Özellikle portakal kabuğu başta olmak üzere C vitamini içeren meyveler dişleri beyazlatıyor. Kabuklarını dişlerinize sürerek beyazlatmaya yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca Portakal Kabuğu parazitleri öldürmesiyle de tanınır.

En Önemli Etkeni Sona Sakladık!

Dişlerin kararmasına sebep olan etkenlerden uzak durun. Çay, Kahve, Sigara gibi etkenleri mümkün olduğunca azaltın ya da tamamen hayatınızdan çıkarın. Dişlerin doğal renklerini kaybetmesindeki en önemli 3 etkenden uzak durun.

Sağlıklı günler dileriz.

Diş Gıcırdatmak İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dua Lipa Antalya'ya geliyor

Dua Lipa Antalya’ya Geliyor – As Bayrakları As As As!

Beyoğlu Pasajları