Kültür - Sanat

Devrim Erbil Mavi Sergisi 15 Mayıs’ta Kapılarını Açıyor

Devrim Erbil Mavi sergisi 15 Mayıs’ta kapılarını açıyor. İzmie’in Konak ilçesinde bulunan Nar Artiz Gallery’de sanatseverleri bekleyecek olan sergi 15 Mayıs 2019 ÇArşamba günü kapılarını açacak.

Devrim Erbil Mavi Sergisi 15 Mayıs’ta Kapılarını Açıyor

Prof. Dr. Devrim Erbil, “Mavi” adını verdiği sergisi ile siz sanatseverlerle buluşuyor. İzmir, Konak’ta bulunan Nar Artiz’de düzenlenecek olan sergide, Prof. Dr. Devrim Erbil’in çağdaş resim sanatının örneklerini göreceğiz.

Erbil’in “Mavi” adını verdiği sergide İstanbul siluetlerinden oluşan resimlerini göreceksiniz. Nar Artiz’de 8 Haziran 2019 Cumartesi tarihine kadar görülebilecek olan sergi, sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında gezilebilecek. Sergi, 15 Mayıs’tan 8 Haziran’a kadar açık olacak.

Neden mavi?

Neden “Mavi” diye soracak olursanız sanatçı aşağıdaki videoda açıklamasını yapıyor…

Devrim Erbil kimdir?

Sanatçı 1937 yılı, Salihli doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (eski adı ile İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi) Resim Bölümü’nde eğitim gördü. Bedri Rahmi ve Halil Dikmen gibi ustalardan ders aldı.

Kuş bakışı bir bakış açısı ile yaptığı ve minyatür sanatından etkilenilmiş resimler yapar. İstanbul’a büyük bir hayranlık besleyen Erbil, 60’lı yılların sonunda odak noktasını İstanbul yapar.

76 yılında Anadolu Kasabası, 77 yılında Anadolu İzlenimleri ve İstanbul olmak üzere ilerleyen dönemlerde de mavi rengin ağırlık kazanmaya başladığı Kuşlar konulu resimler yapar.

Erbil’in resim hayatında vazgeçilmezi çizgiler, her zaman varlığını korumaya devam eden unsur olmuştur. Erbil şu anda özel bir üniversitede öğretim üyesi olarak eğitim vermekte.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: 10. Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali 17 Mayıs Tarihinde Başlıyor!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Resim içerdiği istsnbulun geçmişine ait ögelerle, zaman tünelinde yolculuk yapmamızı sağlıyor

  2. Sevdiğim bir sanatçı. Geçen hafta öğrencilerime anlattım. Keşke onları da alıp gidebilme imkanım olsa

  3. Fatoş niçin bu kdr yazı seviyorsun diyolar gelde sevme herşey yazın var Konserler Festivaller Sanatsal bazda herşey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu