Gündem

Dev Gemi Kırmızı Alarm Verdi!

1.300 kişi taşıyan dev gemi kırmızı alarm verdi! Motoru arızalanan geminin içindeki yolcular ve mürettebat kurtarılmayı bekliyor.

Dev Gemi Kırmızı Alarm Verdi!

1.300 kişilik dev seyahat gemisi, arızalanan motoru sebebiyle kırmızı alarm verdi. Norveç açıklarında arızalanan seyahat gemisinin yolcuları tahliye edilmeyi bekliyor.

Dev seyahat gemisi demir aldı, “tehlikeli durum” sinyali verdi!

Nerveç’in kuzeybatısında bulunan Hustadvika sahillerinde kameralar tarafından görüntülenen Viking Sky 1.300 kişilik seyahat ve yolcu gemisi tehlikeli durum sinyali verdi.

Kırmızı alarm sebebi: motor arızası

Viking Sky gemisinden gelen kırmızı alarmın sebebinin motor arızası olduğu açıklandı. Yolcuların ise kısa sürede tahliye edileceği açıklandı. Kıyıdan 1 kilometre uzaklıkta demir atan dev seyahat gemisi yolcuları panik içerisinde kurtarılmayı bekledi.

Gemi çevresine çok sayıda kurtarma ekipleri yollandı

Nerveç’in kuzeybatısında bulunan Hustadvika sahillerinin 1 kilometre açıklarında arızalanan ve demirleyip acil durum sinyalleri veren Viking Sky seyahat ve yolcu gemisinin çağrısı kısa sürede cevaplandı. Dev seyahat gemisinin etrafında birçok tahliye botu ve helikopter gönderildi.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Kabataş Seferleri Başladı – İstanbulluları Sevindiren Haber!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Hep korkmuşumdur uzun gemi yolculuklarından :( tekirdağ dan avşa ya bşle huzursuz giderim. İyi bari daha talihsiz bir olay yaşanmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu