in

Daha Yeşil Bir Türkiye İçin Shall we? Fidan Kampanyası

Daha yeşil bir Türkiye için, facebook grubuna 100 ve daha fazla kişi ekleyen üyelerimiz adına şu ana kadar 300 adetten fazla fidan dikildi ve dikilmeye de devam ediyor. Fidan dikimi projesi, Shall We? – Aktivite Arkadaşlığı grubu ilk kurulduğu günden beri titizlikle üzerinde durduğu bir proje. Detaylar haberimizde.

Daha yeşil bir Türkiye için, facebook grubuna 100 ve daha fazla kişi ekleyen üyelerimiz adına şu ana kadar 300 adetten fazla fidan dikildi ve dikilmeye de devam ediyor. Fidan dikimi projesi, Shall We? – Aktivite Arkadaşlığı grubu ilk kurulduğu günden beri titizlikle üzerinde durduğu bir proje.

Peki, Neden Fidan Dikimi?

Çünkü Shall We? yalnızca aktivite ve etkinliklere önem vermiyor. Büyük sosyal sorumluluk projeleri dışında, 100.000’i geçen üye sayısı ile çevreye de saygılı ve duyarlı olmaya çalışırken, bu duyarlılığı ulaşabildiği herkese aşılamayı hedefliyor. Shall We? – Aktivite Arkadaşlığı, Shall We? Goygoy ve Shall We? Yardım gruplarında geçerli olan, “100 ve daha fazla kişi ekle, adına yaşayacak bir fidanın olsun” kampanyamızla hedefimiz daha çok fidan dikebilmek.

Dünya’da yaşam başladığından beri insanoğlu bir şekilde başının çaresine bakabilmiş. Yeme, içme, barınma vs gibi temel ihtiyaçlarını karşılamış ve varlığını bugünlere kadar sürdürebilmiş. Peki insanoğlunun yapamayacakları? Mesela oksijen? Doğanın eşsiz güzelliği ve vazgeçilmezi olan yeşil, yani ağaçlar, varoluşumuzdan bu yana bizlerin en büyük ve en temel ihitiyacı olan oksjiyeni karşılıyor.

Yeşil bizler için görevini getiredursun, biz insanların ona nasıl davrandığından söz edelim birazda…

Her geçen yıl artış gösteren orman yangınları yalnızca biz insanoğlunun değil yaşayan tüm canlıların geleceğini tehlikeye atan en büyük etken. Para için katledilen doğa, günübirlik zevk için yakılan ateşin dikkatli ve ilgili bir şekilde söndürülmemesi gibi birçok sebepten ötürü çıkarılan bu yangınlar aslında ciğerlerimizin sonunu getiren büyük bir hata. Bu yangınlarla birlikte son bulan canlı yaşamlarının dışında, havaya karışan kül ve karbondioksitin de zaman içerisinde atmosferdeki oksijen seviyesini tüketiyor olması dünyamızı olumsuzluklara sürüklüyor.

Küçük bir örnekle durumu açıklayacak olursak, birkaç yıl önce su sıkıntısı yaşamıyorken şimdilerde küresel ısınmanın da getirdiği olumsuzluklardan dolayı başta ülkemizde ve Dünya’nın birçok yerinde su sıkıntıları baş göstermiş durumda. İşte Shall We? grubu da tam bu noktada insanlara ormanların, yeşilin önemini ve farkındalığını aşılamayı hedefliyor. 16 Ekim 2016 yılında kurulan Shall We? grubu olarak 300 adetten fazla fidanı toprakla buluşturduk ve onlara hayat verdik. Hayat verdiğimiz bu fidanlar gelecek kuşaklara bırakacağımız en büyük hediye.

Daha yeşil bir Türkiye için Shall We? ailesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmekten mutluyuz ve varolduğumuz sürece fidan dikimi projemize devam edeceğiz.

 

Geleceğe Nefes ile Türkiye Yeşilleniyor

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kızılay Kan Bağışı Nasıl Yapılır? Kan Bağışı İle İlgili Tüm Bilgiler

Kızılay Kan Bağışı Nasıl Yapılır? Kan Bağışı İle İlgili Tüm Bilgiler

Resim Eğitimi – WorkShop