Gündem

Daha Genç Bir Cilt İçin Yapılması Gereken 11 Altın Kural

Daha genç bir cilt için yapılması gereken 11 altın kuralı açıklıyoruz. İnsan cildi yaşla birlikte gittikçe daha kötü bir görünüme sahip oluyor. Bunun önüne geçmek mümkün. Son yıllarda botox gibi yöntemlerle biraz olsun önlem alınsa da, bu işlem henüz maddi olarak herkesin kesesine uygun değil. Bu haberimizde herkesin kolaylıkla uygulayabileceği daha genç bir cilt için yapılması gerekenleri yazacağız.

Daha Genç Bir Cilt İçin Yapılması Gereken 11 Altın Kural

Güneş Kremi Kullanın

Uzmanlar düzenli güneş kremi kullanmanın cildi genç tuttuğunu iddia ediyor. Güneşlenirken yüksek faktörlü kullanmanın yanı sıra, özellikle yaz aylarında 30-50 faktör arasında güneş kreminin düzenli kullanımının gerektiği söyleniyor.

güneş kremi

Cildinizin Kurumasına ve İltihabın Artmasına İzin Vermeyin

İçeriğinde Alkol ve benzoil peroksit olan cilt ürünleri cildinizi kurutur ve iltihap söz konusu ise artmasına yardımcı olur. İltihabı azaltmak ve lekelerinizi tedavi etmek için salisilik asit içeren kil maskeleri size yardımcı olabilir.

cilt kuruluğu

Boyun Bölgesi Bakımı Önemli

Boyun bölgesi vücudumuzun en hassas yerlerindendir. Cilt bakımımızı yaparken boyun bölgemize de bakım yapmayı unutmamalıyız. Diri bir boyun sizi daha genç gösterir.

boyun bölgesi bakımı

Yüzünüze Buz Uygulaması Yapın

Kan dolaşımını hızlandırmak için yüzünüzü buz küpleri ile ovalayabilirsiniz. Böylelikle donuk bir cilt yerine daha diri bir görünüme sahip olabilirsiniz.

yüze buz uygulaması

Güzellik Eşyalarınızı Doğru Yerde Saklayın

Yüzünüz için kullandığınız güzellik eşyalarının seçimi elbette önemli. Bu konuda ucuza mal edip kötü sonuçlar almak yerine, kaliteli ürünler kullandığınıza eminiz. Peki bu ürünleri doğru yerde saklıyor musunuz? Nemli bölgelerde saklanan güzellik eşyalarının daha çabuk bozulduğunu unutmayın.

makyaj malzemeleri saklama

Yüzünüzü Kirli Şeyler Değmesin

Yüzünüze elleriniz, telefonunuz ve benzeri şeyleri mümkün olduğunda değdirmemeye çalışın. Unutmayın ellerinizi çok yıkıyorsunuz ama yüzünüze gelen mikroplar ellerinizde kaldığından daha uzun süre kalıyorlar.

telefon temizliği

Peeling Tercih Edilmemeli

Özellikle sivilce sorunları için kullanılan peeling yöntemi aşındırıcı bir etkiye sahip olduğu için cildinize zarar verebilir. Bunun yerine daha doğal karışımlar tercih edilebilir. Örneğin aspirin ve su karışımı ile yapılan macun gibi şeyler.

peeling

Göz Altlarınıza Masaj Yapın

Göz altlarına düzenli masaj yapmak, oluşan siyah halkaları engelliyor. Her gün düzenli masajı unutmayın.

göz altı masajı

Ellerinizin Bakımı da Önemli

Eller insanların yaşlandığını belli eden en önemli yerlerden. Yaşınız ilerledikçe elleriniz üzerindeki cilt gevşemeye başlayacaktır. Sürekli nemlendirmeyi ve soğuk havalarda korumayı unutmayın.

Yüzünüzü Her gün Temizleyin

Yüzünüzü doğal sabunlarla her gün temizlemeyi unutmayın. Cildiniz hava aldıkça daha da genç bir görünüme sahip olacaksınız.

yüz yıkama

Kadınlar Sütyenle Uyumayın

Sütyenle uyumak vücudunuza belli oranda baskı yapacaktır. Bu baskı kan dolaşımını etkileyecek ve ciltte tahrişlere sebep olabilir. Bu sebeple sütyenler uyumamanızı tavsiye ediyoruz.

 

Dövme Modelleri. 2019’un En İyi Dövme Modelleri.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Günlük temizlikte ise ılık su ( özellikle yağlı cilt tipleri ) ve kağıt havlu kullanılmalı, cilt yağlanmasına çözüm olur, bulunabilirse de saf gül suyu ile temizleme yapmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu