Gündem

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün sokağa çıkma yasağını görüşmek için toplanıyor. Bu toplantıda ele alınacak diğer konular ise şöyle; ekonomik tedbirler ve askerlik terhisleri…

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ TOPLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı kabinesinde görüşülecek en önemli konulardan biri hepimizin merakla beklediği sokağa çıkma yasağı. Ayrıca kabinede ekonomik tedbirler ve askerlik terhisleri de ele alınacak. Toplantının ardından ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşması yapacağı söyleniyor.

TOPLANTI TELEKONFERANS SİSTEMİ İLE YAPILACAK

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında telekonferans sistemi ile yapılacak. Erdoğan bu toplantıya şu anda çalışmalarını sürdürdüğü İstanbul’daki Tarabya Huber Köşkü’nden katılacak.

Kritik toplantıda en önemli gündem koronavirüsle mücadele, alınan önemler, önlemlerin uygulanması ve yansıması olacak. Ayrıca virüsün ekonomiye etkileri de değerlendirilecek, bir de askerlik terhisleri konuşulacak.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU VE SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA SUNUM YAPACAK

Toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sunum yapacak. Koronavirüsle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar, alınan önlemler değerlendirilecek. Uygulamaların yansıması ile ilgili konular konuşulacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ

Toplantıda ele alınacak en önemli konulardan biri de sokağa çıkma yasağına ilişkin uygulama. Bu yasağın önümüzdeki günlerde uygulanıp uygulanmayacağı kabine toplantısında değerlendirilecek. Havaların güzelleşmesi nedeniyle yasağın hafta sonları uygulanmaya devam edilmesi bekleniyor. Önümüzdeki günler için alınacak önlemler de irdelenecek.

ASKER TERHİSİ

Süleyman Soylu ve Fahrettin Koca dışında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da asker terhislerinin ve celp dönemlerinin ertelenmesine ilişkin sunum yapması ve bu hafta içinde bu konularla ilgili de kararların netleşmesi beklentiler arasında.

Toplantı bitiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı ulusa sesleniş konuşmasında tüm detayları öğreneceğiz.

Cumhurbaşkanlığı kabinesi ile ilgili haberimizin ardından dilerseniz dün yaşanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası ile ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasına göz atabilirsiniz.

Kemal Kılıçdaroğlu İstifa İle İlgili Konuştu. “Karar Tek Başına Alınmadı”.

İlgili Makaleler

9 Yorum

    1. Toplansalar nolur toplanmasalar nolur onca kişiden Bi saglam karar cıkmıyo, valla dünyaya rezil olma falan umrumda degil insanın once kendi milletine saygısı olcak gerisi dert degil.. Yarın yeni gün tek umudum bu.

  1. Toplantı bitiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı ulusa sesleniş konuşmasında tüm detayları öğreneceğiz.

  2. Neler söyledi merak ediyorum doğrusu ama gene de fazla umutlanmamaya çalışıyorum malum heran her şey olabiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu