Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Korona İle İlgili Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan korona ile ilgili canlı yayında konuştu! Corona virüsü ile ilgili ulusa seslendi. Erdoğan, son günlerde tüm dünyayı etkileyen Corona virüsü hakkında alınan ve alınacak bazı önlemlerden bahsetti. Bu önlemler yeterli mi? Yakın biz zamanda sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Halk için en çok merak edilen sorulardan. Ancak görüyoruz ki şu aşamada her hangi bir sokağa çıkma yasağı söz konusu değil.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Korona İle İlgili Canlı Yayında Konuştu!

Corona virüsü ile ilgili bir çok tedirginlikler devam ediyor. Sürekli gelecek açıklamaları merak edip, takip eder olduk. Bu süreçte bir çok önlem alınmaya başlanmışken, önlemler ne kadar yeterli diye sorgulamadan edemiyoruz. Alınan bazı tedbirlere bir kaçı daha eklendi. Bu tedbirleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayına çıkarak açıkladı. Alınan tedbirler şöyle..

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan korona konuşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan alınacak tedbirleri şöyle sıraladı:

1. Yapılacak şehirlerarası seyahatler Valilik iznine bağlanacak. Kişiler valilik izni olmadan şehirlerarası yolculuk yapamayacak.

2. Özel sektörde çalışmalar devam edecek. Ancak bu çalışmalar minimum personelle ve esnek çalışma sistemine geçilecek.

3. Toplu taşıma araçları çalışmaya devam edecek. Ancak seyrek oturma düzeni uygulanaca.

4. Piknik alanları ve ormanlar gibi alanlar haftasonları kapalı olacak. Hafta içi de toplu olarak bir arada bulunmak yasak olacaktır. Aynı zamanda hafta sonu sahillere çıkma yasağıda gelecek. Hafta içi de bu yasak devam edecek.

5. Askerlerimiz içinde bir düzenleme geldi. 14 gün karantina kuralına uygun olmak koşuluna uyulacak. Kontrollü  olarak celp ve terhis uygulamasına tabi olacaktır.

6. Yurt dışı uçuşlar şu aşamada tamamen sona erdirilmiştir.

7. Tüm illerimizde valilerimizin başkanlığında pandemi kurulu oluşturulacak. Alınacak tüm tedbirler takip edilecek. Ayrıca gerektiğinde yeni tedbirler burada kararlaştırılacaktır.

Bu tedbirlerin tüm şehirlerimizde uygulanması bekleniyor. Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli gibi büyük şehirlerde uygulanacak. Buna bağlı olarak 30 büyük şehrin tamamında titizlikle uygulanması kararı uygulamaya geçilecektir.

cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan korona

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, herkesin kendi karantinasını kendisinin uygulaması gerektiğini ifade etti. Ayrıca ihtiyaç ve alışveriş dışında sokağa çıkmamayı, toplu taşmaları kullanılmamasını tavsiye etti.

Görünen durum ve şartlar ortada. Kişisel temizlik ve dezenfekteye dikkat edelim. Mümkün olduğunca az sokağa çıkalım. Çalışanlar mutlaka eve geldiğinde kıyafetlerini çıkartıp, temizliğini yapmalıdır. Bu süreçte kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun. 

 

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Ne kadar önlemler arttırılsa da bu önlemlerin yeterli olmayacağını düşünen çoğunluktanım bende. İnsanlar özel araçlarıyla seyahat etmeye devam ediyorlar ve virüs bir şehirden bir diğerine taşınıyor.

  2. Özel sektör çalışanları ne yazık ki kendi karantinasını kendi ohal ini ilan edemiyor ne yazık ki. Buna bir çare bulunsa da şu sıkıntılı günleri sorunsuz bir şekilde atlatsak

  3. Birseyin uygulanmasi icin illa bir yasaga dayatilmasi gerekmez, bunu bir vatandaslik gorevi sayarak hem kendimizi korumak adina hem de saglik calisanlarimiza destek cikmak icin bir sorumluluk olarak gormeliyiz. Nice saglikli gunlere

  4. Seyahat yasağı çok yerinde olmuş. Virüs zaten bu yer değiştirmelerden dolayı bulaştı komple. Daha sert kararlar bekliyoruz.

  5. Duymak istedigim tek sey sokaga cikma yasagi geldi ve tum ozel sektor calisanlarina gelir destegi yapacagiz. Baska hicbirsey duymak istemiyorum bunu yapmak zorundalar yoksa halimiz kotu

  6. Valla sağlık bakanını sosyal mecralardan sürekli takip ediyorum da işte şu ünlü kampanyamıza katıldı bu ünlü kampanyamıza katıldı diye paylaşımları var sürekli… Milyon dolarlık villasından tabii katılır o ünlüler kampanyaya aynı gün çalıştığı parayla evine ekmek götüren işçiler nasıl katılacak o kampanyaya acaba?!…

  7. Sokağa çıkma yasağı gelse bunların çoğuna gerek kalmaz ama 6 yıldır suriyelilere bakan devlet 1 2 ay bize bakabilmenin hesabını yapamıyor diyecek söz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu