in

Covid19 Nedeniyle Asker Uğurlamalarına Yasak

coivd19 nedeniyle toplu asker uğurlaması yasak

İstanbul Valisi Ali Yerllikaya, sosyal paylaşım platformu olan Twitter’dan yaptığı bir açıklama ile Covid19 nedeniyle toplu askerlik uğurlamalarının bir süre için askıya alındığını duyurdu. Celp periyodunun da gelmesi ile beraber vatani görevini yapmak için birliklerine teslim olacak genç bireylere ve yakınlarına uyarıda bulunan Vali Yerlikaya, Covid-19 pandemisi kapsamında alınan önlemlere ve kurallara uyma konusunda çağrı yaptı. Vali Yerlikaya gençlerle bir de görüntülü bildiri paylaştı.

Yerlikaya, “Askere gidecek değerli evlatlarımız, yavrularını asker ocağına gönderen çok kıymetli ailelerimiz ve dostlarını askerlik gibi yüce bir göreve sevgili gençler Covid-19 önlemleri kapsamında bir süre için toplu asker vedalaşması yapılamayacak. Lütfen bu kurallara riyaet edelim. Her şey vatan için” paylaşımında bulundu.

Covid19 Nedeniyle KISITLAMA GETİRİLMİŞTİ

Geçen ay, ​İstanbul Vilayet Hıfzıssıhha kurulunun aldığı bir karar ile asker uğurlama törenlerine ve etkinliklerine bir kısıtlama gelmişti. Asker uğurlamasına sadece birinci derece yakınların katılabileceği, konvoy ve toplu uğurlama gibi etkinliklerin ise bir süre boyunca yapılmayacağı açıklanmıştı.

Covid19 Nedeniyle TÜRKİYE’DE SON DURUM

Sağlık Bakanlığı tarafından web sayfasında duyurulan ve Bakan Fahrettin Koca’nın da sosyal medya platformu Twitter’dan paylaştığı, “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun yeni verilerine göre, dün itibari ile 54 bin 494 test yapıldı, yaklaşık bin 153 bireye Kovid-19 tanısı konmuş durumdadır.

Son 1 gün içinde ise yaklaşık 14 hasta vefat etti. Bin 40 kişi iyileşmiş bulunuyor. Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı ise 220 bin 546 civarındadır.

Güncel İstatistikler

Toplam test sayısı ise dün itibari ile 5 milyon 81 bin 802, yaşanan vaka sayısı 237 bin 265’dır. Ölüm sayısı 5 bin 798 bakanlıkça duyuruldu. Ağır hasta sayısı 580 kalırken hastalığın zatürreye dönme oranı ise yüzde 8,3 civarında kaldı.

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onur Tuna Yeni PRoje İçin Kolları Sıvadı

Onur Tuna Yeni Proje İçin Kolları Sıvadı

İngiliz Kemal:Bir İstihbarat Destanı

İngiliz Kemal: Bir İstihbarat Destanı