in

Corona Virüs Aşısı İşe Yarıyor! Oxford Üniversite’sinden Müjdeli Haber

Corona virüs aşısı

Oxford Üniversite’sinden müjdeli haber geldi. Corona virüs aşısı insan vücudunda olumlu sonuçlar veriyor. 320 kişi üzerinde denenen aşının haziran ortasında piyasada olacağı belirtildi.

OXFORD ÜNİVERSİTE’SİNDEN MÜJDELİ HABER

Oxford Üniversitesi bir süredir corona virüs salgınına karşı aşı geliştirme çalışmaları yürütüyordu. En sonunda müjdeli haber geldi. Prof. John Bell, 320 kişi üzerinde denedikleri aşının olumlu sonuç verdiğini açıkladı. Haziran ortası itibariyle aşının piyasaya sürülebileceği duyuruldu.
Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkileyen yeni tip corona virüs salgını nedeniyle dünya genelinde 235 bini aşkın insan hayatını kaybetti. 3 milyon 337 binin üstünde ise vaka mevcut. Salgını önlemek için bir çok ülke aşı ve ilaç geliştirmeye çalışıyor. Dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Oxford Üniversitesi’nden Prof. John Bell’in açıklamasına göre, geçtiğimiz günlerde çalışmalara başladıkları corona virüs aşısı ile ilgili olarak önemli bir yol kat ettiklerini söyledi.

İNSAN ÜZERİNDEKİ DENEMELERDEN OLUMLU SONUÇLAR GELDİ

Corona virüs aşısı yaklaşık 320 kişi üzerinde denendi ve alınan sonuçlar olumlu oldu. Profesör John Bell, aşının hazır olması halinde dağıtım için İngiltere’nin en büyük ilaç firmalarından olan AstraZeneca ile anlaşma yaptıklarını belirtti. Haziran ortası gibi aşının piyasaya sürülmesi ile ilgili çalışmalara devam edildiğini de ekledi.

HAZİRAN AYINDA PİYASAYA SÜRÜLMESİ BEKLENİYOR

Prof. Bell, hedeflerinin haziran ayı ortasına kadar Covid-19’a karşı tamamen etkili olabilecek bir aşı üretmek olduğunu belirtti. Bell, çalışmanın halen devam ettiğini ve kesin bir şey söylemenin mümkün olmadığını vurguladı. Aşıların şu anda insan vücudunda olumlu sonuç verdiğini söyledi. Haziran ortasına doğru güzel gelişmelerin olabileceğini duyurdu.

İNGİLTERE’NİN ÖNEMLİ BİR FİRMASI OLAN ASTRAZENECA İLE İRTİBAT HALİNDELER

Profesör Bell, İngiltere’nin önemli bir firması olan AstraZenaca ile irtibat halinde olduklarını belirtti. Aşı tam olarak hazır olduğunda geçmişe dönük düşüncelerle ya da nasıl dağıtım yapılacağı konusunda düşünmek istemediklerini söyledi. Geleceğe yönelerek ülkelerin bu aşıyı bir an önce temin edebilecek duruma gelmesini beklediklerini de ekledi.

Bu yazımdan sonra uzmanlardan bir uyarı var. Dilerseniz aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Uzmanlar Uyardı: Para Sayarken Elinizi Yalamayın. Bu Habere Dikkat!

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzmanlar uyardı para sayarken elinizi yalamayın

Uzmanlar Uyardı: Para Sayarken Elinizi Yalamayın. Bu Habere Dikkat!

siber zorbalık

Siber Zorbalık Nedir?