Gündem

Corona Türkiye’de. Sağlık Bakanı Gece Yarısı Açıklama Yaptı.

Corona Türkiye’de görüldü. Tüm dünyaya yayılan Corona virüsünün Türkiye’de görülmemesi oldukça şaşırtıcı bir hal almışken, dün gece yarısı yapılan açıklama ile virüsün ülkemizde görüldüğü resmen duyurulmuş oldu.

Corona Türkiye’de Görüldü. Sağlık Bakanı Gece Yarısı Açıklama Yaptı.

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve bir çok ülkede etkisi oldukça büyük olan Corona virüsü dün itibariyle ülkemize resmi olarak girmiş oldu. Halk arasında bir çok varsayımın olduğu aşikar idi fakat tüm bunların hepsi kulaktan dolma bilgilerdi. Fakat dün gece yarısı itibariyle virüsün resmen görüldüğü devlet kanalları tarafından açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsü açıkladı ancak tüm dünyada yüzbinlere ulaşan virüsün Türkiye’de henüz nasıl 1 olduğu tartışma konusu. İtalya tüm ülkede sokağa çıkma yasağı verirken, ülkemiz hala önlem almamakta ısrarlı. Vatandaş maske takmaktan kaçıyor.

Fırsatçılar İş Başında

Ülkemizde Corona virüsünün görülmesi ile birlikte vatandaş korunma yollarına başvurmaya başladı. Fakat gördükleri manzaraya inanamadılar. 3 liralık maskelerin 25 liradan satıldığına, 20 liralık dezenfektelerin 70 liradan satıldığına inanamadılar. Daha önce de bu tarz yaşanan olaylarda fırsatçılığı meslek edinen bazı kişilerle karşılaşmıştık. Örneğin havaalanı bombalı saldırısında bazı taksicilerin 200 TL’den aşağı hareket etmedikleri söylentileri ortaya çıkmıştı. Aynı fırsatçılık ne yazık ki şimdi de başlamış durumda.

Bir Çok Ülke Kırmızı Alarmda

Virüsün dünyada hızla yayılmasıyla bir çok ülkede ölüm oranları hızla artıyor. Önlem olarak halka sokağa çıkma yasağı koyulması gibi durumlar söz konusu. Ülkemizde ise okulların tatil edilmesi bekleniyor. Henüz 1 hastanın görülmesi rahatlatıcı ancak virüsün hızlı yayıldığını unutmamak lazım. Özellikle havadan bulaşması riskinin olması gerçeği tüm ülkeyi şüpheye düşürmüş durumda. Ayrıntıları aktarıyor olacağız.

Benzine ve Mazota İndirim! Erdoğan Açıkladı!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hijyen en başta geliyor burada. Ne kadar çok temizlik o kadar çok virüslerden uzak kalmak demek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu