in

Çorbada Tuzun Olsun Derneği’ne Destek Verdik

Çorbada Tuzun Olsun Derneği, evsiz insanlar hakkında toplumda bilinç, farkındalık oluşturmak ve evsiz dostlarımızın topluma geri kazandırılmasına yardımcı olmayı hedefleyen bir dernek.

Çorbada Tuzun Olsun Derneği Neler Yapar?

Tabi derneğin destekçileri de var, onlarla birlikte hedeflerini gerçekleştirebiliyorlar. Destekçiler maddi ve manevi yardımda bulunuyorlar. Maddi imkanı olan destekçiler, yemeklerin hazırlanması için gerekli olan malzemeleri bağışlıyor.

Derneğin yaptığı çalışmala, her gün evsizlere çorba dağıtmak. “Umut çorbası” diyorlar, her günün menüsünde muhakkak olan çorba için. Yapılan bağışlara göre de günün menüsüne pilavi meyve, tatlı eklenebiliyor.

Çorbada Tuzun Olsun Derneğinin Günlük Programı:

Zamanı olan destekçiler de akşamları saat 18:00’de Çorbada Tuzun Olsun Derneği’nin ofisinde buluşuyor. Dernekt görevlileri arkadaşlar tarafından o günün gönüllülerine program ve ne yapacakları hakkında bilgiler veriliyor. Yiyecekler paketleniyor, ekmekler pişiriliyor.

İş bölümü ve hazırlıklar yapıldıktan sonra saat 20:00’de ofisten ayrılıyor gönüllüler ve dernekten yetkililer, yemek dağıtımının yapılacağı yere gidiyorlar. Belli bir süre yemek dağıtımı yapıldıktan sonra tekrar ofise dönüyorlar. Yemek dağıtılırken kullanılan kazanlar, mutfak malzemeleri temizleniyor, bütün malzemeler ertesi günün kullanımı için hazır bırakılıyor.

Gönüllüler ve bağışçılar ile ayakta kalan Çorbada Tuzun Olsun Derneği, 4 seneye yakın bir süredir, aralıksız olarak her gün yemek dağıtımını yapıyor.

Shall We? olarak biz de arkadaşlarımıza destek vermek istedik ve biz de onlarla birlikte yemek dağıtımına çıktık.

Zamanı olan herkesin bir akşam da olsa derneğe destek vermeleri çok sevindirici olur. çorbada tuzun olsun derneği - shall we desteği

 

İzmir’de Sibel’in Çorbası’nda Buluştuk

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Robotel Derneği’ne Destek Verdik

Kemancı Kız Tuanaya Destek Verdik

Kemancı Kız Tuana’ya Destek Verdik