Gündem

Çizgi Filmlerin En Müthiş 10 İkilisi

Çizgi Filmlerin En Müthiş 10 İkilisi incelemesine geldi sıra. Çizgi Film denince hepimizin aklına çocukluğumuz gelir. O güzel, keyifli, masum zamanlar.. Her sabah annemiz kahvaltıyı hazırlarken yüzümüzü yıkamadan ilk iş olarak açtığımız televizyonun içinden bizlere ulaşan tatlı kahramanlar.. Ne kadar büyürsek büyüyelim içimizdeki çocuğu kaybetmemek gerek. Ben hala çizgi film izlemeyi seviyorum. Şimdiki çocuklar bizler kadar şanslı değil bence. Bizim zamanımızdaki çizgi filmler üzerinden kaç yıl geçerse geçsin hala ilk günkü gibi keyif vermeye devam ediyor. O günlere dönüp geçmişi yaad etmek istedim.. Ve bir zamanlara damgasını vuran çizgi film karakterlerinin içinden en iyi ikilileri sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu seçimi yaparken de bayağı zorlandım.

Çizgi Filmlerin En Müthiş 10 İkilisi

Tom ve Jerry

TOM VE JERRY

Sevimli ve yaramaz fare Jerry ile onu yakalamaya çalışan kedi Tom’un maceralarını konu alan, bir devre damgasını vurmuş en komik çizgi filmdir.

İlk animasyon 1940’lı yıllarda yapılmıştır. William Hanna ve Joseph Barbera karakterlerin yaratıcılarıdır.

Twetty ve Slyvester

TWEETY VE SLYVESTER

Kanarya Tweety ve onu yakalamaya ve yemeye çalışan kedi Sylvester’ın maceralarını anlatır. Sylvester Tweety’i yakalama konusunda hep başarısız olur. Köpek Hector Sylvester’ı korkutur büyükanne ise gördüğü anda kafasına şemsiyeyi geçirir. Tweety’nin  “Bir kedi gördüm sanki” repliği hepimizin aklında yer etmiştir.

Tweety, Warner Brothers’un kısa çizgi filmlerinden Looney Tunes ve Merrie Melodies adlı çizgi film serilerinde yer almıştır. Warner Brothers’tan Friz Freeleng ise Slyvester’ın yaratıcısıdır.

Fred ve Barney

FRED ÇAKMAKTAŞ VE BARNEY MOLOZTAŞ

“Taş Devri (The Flintstones) Fred ve Wilma ile komşu olan Barney ve Betty ’nin maceralarını anlatan çizgi filmin en bilindik repliği “Yaba daba duu” dur.

William Hanna ve Joseph Barbera karakterilerin yaratıcılarıdır.

Red Kit ve Düldül

RED KIT VE DÜLDÜL

Maurice De Bevere adlı bir karikatürist tarafından çizilen bir çizgi roman kahramanı olan kanun adamı “Lucky Luke” Dalton kardeşlerin korkulu rüyasıdır. Kendi gölgesinden bile hızlı silah çeker, beyaz atı Düldül ve sadık dostu Rin Tin Tin ile suçluların peşinden gider.

Heidi ve Peter

HEIDI VE PETER

1974 yılında Japonlar tarafından Johanna Spyri’nin kitabından uyarlanan bu çizgi film ülkemizde oldukça ilgi görmüştür. 8 yaşındaki yetim Heidi bir dağ evinde dedesi ile yaşamaktadır. Köyün tüm keçilerini otlatan Peter açgözlü, saf ve beceriklidir. Heidi ile hemen arkadaş olurlar ve birlikte keyifli zamanlar geçirirler. Teyzesi onu dedesinin yanından alıp varlıklı bir ailenin yanına yerleştirdiğinde her ne kadar mutsuz olsa da hep pozitif düşünmeye ve iyiye odaklanarak yaşamaya çalışır.

Peter Pan ve Tinkerbell

PETER PAN VE TINKERBELL

Çocukluğumdan bugünlere gelene kadar en sevdiğim çizgi film kahramanı her zaman Peter Pan olmuştur. Hala daha kendimi Peter Pan’in yanından hiç ayrılmayan perisi Tinkerbell’ e benzetirim. Bu ikilinin sürekli birbiriyle uğraşması ve sonsuz arkadaşlıkları beni çok etkilemiştir.

Peter Pan’in yaratıcısı İskoç roman ve oyun yazarı J. M. Barrie’dir.

Road Runner ve Coyote

 

ROADRUNNER VE COYOTE

Çakal Coyote yaptığı tüm planlara ve hazırladığı değişik mekanizmalara rağmen bir türlü hızlı Road Runner’ı yakalayamaz. Ancak asla umutsuzluğa kapılmaz ve planlarına devam eder. Bu çizgi film ikilinin kaçma kovalama hikayeleri ile sürer gider.

Wile E. Coyote ve Road Runner, 1948 yılında Chuck Jones tarafından tasarlanmış Looney Tunes’a ait çizgi film karakterleridir.

Asteriks ve Oburiks

ASTERIKS VE OBURIKS

Asteriks; boyu oldukça kısa sevimli, akıllı ve çalışkan bir karakterdir. Sürekli birlikte dolaştığı Oburiks ise hayvan eti yiyen obur ve cüsse olarak kocaman bir karakterdir. Bu Bücür ve koca adam birbirlerinin en sadık dostlarıdır. Bu çizgi film Roma istilaları sırasında bir Galya köyünde yaşayan insanların maceralarını anlatır.

Asıl metni Rene Goscinny tarafından yazılmıştır. Albert Uderzo ise resimlendirmiştir.

Gargamel ve Azman

GARGAMEL VE AZMAN

Yüksek bir tepedeki izbe bir evde şaşkın kedisi Azman ile birlikte yaşayan büyücü Gargamel’in amacı Şirinler’i ele geçirmektir. Genelde tüm planları suya düşen Gargamel hıncını kedisi Azman’dan çıkarır.

 

Ash ve Pikachu

ASH VE PIKACHU

“Seni seçtim Pikachuuuu” repliği ile hatırladığımız Pokemon çizgi filminin sevimli iki kahramanının dostlukları eminim hepimizi çok etkilemiştir.

 

Daha bir çok çizgi film kahramanı ve unutulmaz ikili var ancak şimdilik sizler için bu 10 tane sevimli ikiliyi bir araya getirdim. Umarım keyifle okuyup kendinizden bir şeyler bulup geçmişe hoş bir yolculuk yapmışsınızdır.

En İyi Yerli İkililer yazıma da bir göz atmak isterseniz aşağıdaki linke tıklamanız yeterli..

Sevgiyle kalın.

En İyi Yerli İkililer

 

 

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Çok duygulandım ya ne çok izlerdim hala da izlerim
    Emeğinize sağlık tekrar tekrar yaşattığınız için

  2. Yaaaa harikaaa, hepsinin yeri ayrı, çok seviyorum ama ROADRUNNER VE COYOTE benim favorimdir. Yaşlanmışız ya çok duygulandım beee..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu