in

Çin Dünyayı Tehdit Etmeye Devam Ediyor. Yine Büyük Bir Olay.

çin dünyayı tehdit etmeye devam ediyor

Çin dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Bu kez yaşanan olay ise korona virüse ışık tutar cinsten. Korona virüsün ilk başladığı ülke olan Çin tüm dünya tarafından tepkileri üzerine çekmişti. Bu kez yaptığı ise yine affedilemez bir olay.

Çin Dünyayı Tehdit Etmeye Devam Ediyor. Çinde Olaylar Bitmiyor.

Korona virüs yani Covid-19 Dünya da ilk kez Çin’de ortaya çıktı. Çinlilerin yemek kültüründen olduğu düşünülen ve bir çeşit yarasa ya da karıncayiyenden insana bulaştığı düşünülen Korona vakasından sonra şimdide maske vakası gün yüzüne çıktı. Çin’in Kanada’ya sattığı 11 milyon N95 maskesinin 8 milyonunun standartlara uygun olmadığı ortaya çıktı. En korunaklı maske olarak bilinen N95’e güvenen milyonlarca Kanadalı vatandaşın sağlığı tehdit altında.

Yalnızca 1 Milyon Maske Standartları Karşılıyor

Quebec Eyaleti Satınalma Bakanı Anita Anand, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 11 milyon maskeden yaklaşık 1 milyonunun standartları karşılayabildiği, 8 milyonunun ise kullanıma uygun olmadığını söyledi.

Peki N95 Maske Nasıl Temizlenir ve Yeniden Kullanılır?

N95 maskeler şu anda dünya üzerinden en kıymetli şeylerden sanıyoruz ki. Halk arasında satışı yasak. Bunun sebebi sağlık çalışanlarının maskeye ihtiyacı olması ve önceliğin onların olması. Devlet bu konuda oldukça dikkatli. Maske satışı yasak ve yasağı çiğneyene para cezaları geliyor. Peki bir N95 maskeniz varsa onu nasıl temizleyebilirsiniz? İşte cevabı.

Videodaki bilgiler CDC , SAGES, NİH referans alınarak hazırlanmıştır.

Maskeler Yine de Değerlendirilecek

Yaklaşık 8 Milyon adet maskenin amaca uygun niteliklerde olmadığı ortaya çıkarken, Kanada aslında 135 Milyon maske siparişi vermişti. Varolan maskelerin Korona da değil de başka işlerde kullanılabileceğini duyuran Kanada hükümeti, bu konuda daha dikkatli olacağa benziyor.

Pazar Yerleri Eski Haline Dönüyor! Son Dakika!

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mutsuz çiftler

Mutsuz Çiftler Neden Ayrılmaz?

gelincik hakkında tüm bilgiler

Gelincik Hakkında Tüm Bilgiler