in ,

Cilt Bakımı İçin Neler Yapılabilir?

cilt bakımı için

Cilt bakımını doğru bir şekilde yapmak istediğinizde ve bunu nasıl yapacağınızı araştırdığınızda karşınıza yüzlerce bakım ürünü ve birçok tavsiye çıkacaktır. Kimi zaman çok kafa karıştırıcı ve bütçenizi çok zorlayacak ürünler de karşınıza çıkabiliyor tabii ki. Peki, çok basit yöntemlerle evde kaldığımız bu süreçte elimizdeki doğal yöntemler ile ne gibi bakımları yapabiliriz sorunuzu duyar gibiyim. O zaman doğru bir cilt bakımı için size sihirli bir değnek yerine geçecek öneriler versek ne dersiniz. İşte sizler için yaptığımız ufak araştırma sonucu birkaç basit cilt bakımı önerisi aşağıda sizler için yer alıyor. 

Ayşe Kılınç sizler için araştırdı. Kendisine verdiği bilgiler için teşekkür ediyoruz.

CİLT BAKIMI İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Cilt Bakımı İçin Su İçin ve Güneşten Korunun

Günlük 2 litreye yakın su içmek uzmanlar tarafından cilt sağlığını ve güzelliğini korumak için öneriliyor. Cildiniz esnekliğini ve nemini kaybetmeye başlamışsa bunun nedeni su tüketiminizin az olması olabilir. Nemini kaybetmiş cilt kurur ve kurudukça esnek yapısını kaybeder. Bu sebeple su içmek, güne başlarken yapacağınız ilk işiniz olsun. Bronz bir ten bir başka güzeldir ama uzun süre güneşe maruz kalmak cildiniz için sağlıklı bir durum olmayabilir. Güneş kremi kullanmak, cilt bakımının en önemli parçasıdır. Genelde güneş kreminin sadece yazın kullanılması gerektiği düşünülse de aslında kışın da güneş kremi kullanmak doğru bir cilt bakımında oldukça önemli bir konudur. Bu sebeple kış aylarında düşük faktörlü güneş kremlerini kullanmayı ihmal etmeyin.

Cilt Bakımı İçin Peeling’i Abartmayın ve Doğal Olun

Peeling cildi ölü derilerden arındırma işlemi olarak bilinir ve taze bir cilde merhaba demenin en güzel yoludur. Ancak bunu yaparken cildinizin hassas olduğunu aklınızdan çıkarmamak gerekiyor. Abartıya kaçan peeling, cildinizi tahriş edebilir. Doğal yollarla peeling yapmak için zeytinyağı ya da Türk kahvesinden ilham alabilirsiniz. Doğal olmanın modası hiçbir zaman geçmiyor. Cilt bakım ürünleri çoğu kez harikalar yaratsa da siz tercihinizi doğallıktan yana kullanmak isteyebilirsiniz. Doğal bir nemlendirici için aloe vera veya jojoba gibi doğal ve bitkisel çözümlere başvurmanız yeterli olacaktır.

Masaj ve Siyah Noktalar

Cildinize nemlendirmek için ürün sürerken fırça yerine elinizi kullanın. Böylece hem cildinize masaj yapmış olacak hem de kullandığınız ürünü daha rahat bir şekilde yüzünüze yedirmiş olacaksınız. Gördüğünüz her siyah noktayı sıkmayı alışkanlık haline getirmişseniz bunu mutlaka doğru bir yönetimle yapmalısınız. Siyah noktalar can sıkıcıdır bunu kabul ediyoruz fakat doğru tekniği bilmiyorsanız siyah noktalara veda ederken yerine gelen minik izlere merhaba diyebilirsiniz.

AYŞE KILINÇ 

Cilt bakımı için neler yapılabilir?

 

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pilatesin faydaları

Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Antik uzaylılar ve gizemli yapılar

Antik Uzaylılar ve Gizemli Yapılar. Uzaylılar Gerçekten Var mı?