Sağlık

Cilt Bakımı Devrimi. Lure Hsu ile Tanışın.

Cilt bakımı deyince sanırım ondan iyisi nadir gözükür. Lure Hsu  lise öğrencisi yada 20’li yaşlarının başında bir üniversite öğrencisi olarak  algıya düşecek genç bir görünüm sergilese de, Tayvanlı bir iç mimar ve model olan Lure Hsu  gerçekte 42 yaşında bir kadın.

Cilt Bakımı Devrimi. 20 Yaşında Görünen 41 Yaşındaki Lure Hsu’nun Sırrı.

İç mimarın  keşfi ise kardeşi Sharon Hsu sayesinde oldu. Çin ve Tayvan da ‘yaşı olmayan tanrıça’ olarak sosyal medya platformlarında paylaşılan genç görünümünden dolayı dikkatleri üzerine çeken Hsu internetin son gözdelerinden olmayı başarırken binlerce kişinin takip etmeye başladığı sosyal medya hesaplarında aktif spor hayatını da paylaşıyor.

Genetik Önemli mi?

Hsu’nun imkansız genç görünümünün en büyük kısmında cilt bakımı değil genetiklerinin rol oynadığını varsayabiliriz, ancak yine de herkes Hsu’nun genç görünümlü, yaşlanmayan cildine nasıl baktığını, neler kullandığını açıkçası yaşlanmaya meydan okumuş bu cildin genetik faktörlerden sonra  arka plandaki  sırlarını bilmek istiyor. Hsu cilt bakımı ile ilgili Friday magazine ile yaptığı paylaşımda güneş koruyuculara ve kahveye yer verdi.

cilt bakımı lru

İşte Hsu’nun Kusursuz Cilt Bakımı

Hsu, her gün cildimizi basitçe nemlendirirsek yaşlanma ve kırışıklıkları dert etmememiz gerektiğini fakat güneşten kaçınmamız gerektiğini belirtti. Hsu güneşin derimizi kuruttuğuna, cildimizde küçük güneş lekeleri ve çilleri bıraktığına ve de  güneşin kırışıklıklara yol açtığına inanıyor. Bilimsel olarak Ergo ismiyle bilinen güneş hasarlarının yaşlanmayı hızlandırdığını biliyoruz.

Ne Yediğinize Dikkat Edin

Indy 100 haberlerinde ise Hsu’nun yaptığı diyetin daha doğrusu yeme alışkanlığının da cildindeki fresh görünümde etkisi olabileceğinden bahsedildi. Indy 100, Hsu’nun  sadece siyah kahve ( şekersiz sütsüz) içtiği, bol su ve bol meyve tükettiği yeme alışkanlığında şekerli içecek ve yağlı yiyeceklerden kaçındığını, yüksek lifli ve proteinli yiyeceklerle egzersizlerini tamamladığını bildirdi.

cilt bakımı

Kısacası Hsu, genetik olarak kutsanmış olsa da basit güneş koruması kullanmayı, sağlıklı yeme düzeni  edinmeyi  ve egzersiz yapmayı hassas cilt bakımı tavsiyesi olarak  bildiriyor.

Gözde Çiftci

Zombie Geni İle Hastalıklar Tarihe Karışacak mı?

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bunun güneşe cikmamayla filan alakasi yok kadinin genleriyle alakali bu ya bildigin sanki lise ögrencisi gibi duruyo :d

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu