in ,

Çiftleri Birbirine Bağlayan Küçük Detaylar

çiftleri birbirine bağlayan küçük detaylar

Çiftleri birbirine bağlayan küçük detaylar sizin ilişkinizde daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlayacak temel taşlarındandır. İlişkinizin  uzun ömürlü olmasını mı istiyorsunu. Bunun için yapılacak pek çok şey vardır. Küçük bile olsa pas geçmemeniz değerlendirmeniz gereken bir kaç öneri..

Çiftleri birbirine bağlayan küçük detaylar

1- Komik anılarınızı canlı tutun

İlişkilerinde kahkahayı eksik etmeyen çiftler daha mutlular. Eski güzel anılarınızı unutmayın. Çünkü anılarını hatırlayan çiftler daha sağlıklı ve güçlü bir bağ kurar. İnsanların aynı şeye kahkaha atabiliyor olması özel bir durumdur. Bu çiftler birbirlerinin görüşlerine de önem verirler. Başkalarının anlamadığı, sadece iki kişi arasında olan espri konuları oldukça ilgi çekicidir. Ayrıca bu tarz şeyler ilişkiyi güçlendirir.

2- Eşinizle spor yapın 

Eşinizle spor yaparak, bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Hem daha formda olursunuz hem de seks hayatınız daha güzel olur. Birlikte spor yapan çiftler bu durumun kendilerini olumlu etki ettiğini söyler.Hatta birlikte spor yapmanın ilişkilerine iyi geldiğini söylemektedir. Birbirinizi motive etmiş olursunuz. Birlikte bisiklete binmek heyecan verici olabilir.  Veya sahilde yürüyüşe çıkmak size huzur verebilir.

3- Birbirinizin başarılarını taktir edin 

Eşiniz iş yerinde bir başarı elde ettiğinde onun bu başarısına ortak olmalısınız. Ona gülümseyerek, gurur duyduğunuzu söyleminiz güzel bir detaydır. Heyecan verici durumlarda gösterdiğiniz tepkiler partnerinizi etkiler. Bu tepkiniz en az kriz durumundaki tepkileriniz kadar önemlidir. Zor zamanlarda verilen tepkiler aslında çok önemli değildir. İlişkinize çok da katkı sağlamaz. Onun başarısı ile yapacağınız bir kutlama onu mutlu eder. Hatta egosuna bile iyi gelecektir. Kendisini iyi hissedecektir.

4- Yatakta romantizmi ateşleyin

Romantik ilişkinizi devam ettirmek mi istiyorsunuz?  Bunun en garantili yollarından birisi, cinsel hayatınızı canlı tutmaktır. Aktif bir seks hayatınızın olması birbirinizi istediğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda ilişkinizin en önemli yapı taşlarından biridir. Eşinizle ne kadar sevişirseniz bağınız o kadar güçlü olur.  Ayrıca isteğiniz o kadar artar.

5- Tartışma çıktığında adil davranın 

İlişkisine zarar vermeyi kimse istemez. O yüzden tartışmak için kelime seçiminize dikkat edin. Araştırmacılar, tartışırken çoğul özne kullanan çiftlerin, olumlu duygularını ifade ettiğini ortaya koymuştur. Bu durum sonradan daha az zihinsel stres yaşadığını söylemektedir. ‘Ben’ yerine ‘biz’ odaklı konuşmalısınız. Biz odaklı tartışmalar daha ılımlı olur.

6- Arkadaşları ile yakınlaşın 

Ortak arkadaşlarınız mutlaka vardır. Ancak onun kendi arkadaşlarına saygı göstermelisiniz. Partnerinizin arkadaşları ile de güzel ilişki kurmalısınız. Yakın arkadaşlar ve aile ile ne kadar samimi ilişkiniz olursa, çiftler de o kadar mutlu olur.

7- Değişikliğe izin verin 

Her hafta aynı yerde yemek yemeyin. Bu şekilde ilişkinizdeki heyecanı arttıramazsınız. Ne kadar zevk alsanız da arada bir değişiklik yapmak iyidir. Yürüyüşe çıkmayı düşünebilirsiniz. Hatta aşçılık kursuna yazılmak ya da lunaparka gitmek gibi değişikliklere açık olun. Daha önce ya da son zamanlarda yapmadığınız bir şey çekin. Yeni deneyimler, beyninizde dopamin salgılanmasına neden olur. Bu hem mutluluğunuzu hem de keyfinizi arttırır. Bunu beraber olduğunuz kişiyle birlikte yapınca da aranızdaki bağ daha güçlenir.

8- Dinleyin, sadece konuşmak için beklemeyin

Erkekleri genellikle kadınlar dinlemediği için suçlar.  Ancak kadınlar da dinleme konusunda çok başarılı değildirler. Bu durumda çiftlerin birbirine empati yapması gerekir. Birbirleriyle empati yapan çiftler  daha çok birlikte olma şansı elde ederler. Daha iyi bir dinleyici olun. İyi bir dinleyici olmak sağlıklı ilişkinin temelidir. Eşiniz kendi duygularını anlatırken ilginizi ona verin. Onu dinlediğinizi hissettirin. Ayrıca sözünü kesmeyin.

9- Her gün soracağınız soru 

Günün nasıl geçti hayatım? Bu soru size çok klişe gibi geliyor değil mi?  Ancak bu ritüel kullanılmadığında, evliliğiniz alarm vermeye başlar. Her akşam küçük de olsa sohbet edin. Sohbet etmek ilişkinizi güçlendirir. Yaşadığınız olumlu gelişmeleri birbiriniz ile paylaşın. Paylaşım yapan çiftler ertesi gün kendilerini daha iyi hisseder.

10- Kavga sonrasında kontrolü kaybetmeyin

Eğer aranızda bir soğukluk varsa, panik yapmayın.  Hatta hemen evlilik danışmanına koşmayın. Birbirinizden rahatsız olmanız, aslında ilişkinizin sağlıklı olduğunu gösterir.  Ayrıca aranızdaki bağın kopmadığını gösterir. Kendinizi ifade etmekte rahat olduğunuz anlamına gelir. Çok yakın ve kavgasız ilişkiler de rahatsızlık verebilir. Arasıra kavga etmek ilişkiniz için iyidir.

Erkekler Neden Olgun Kadınlardan Hoşlanır

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Protestan ahlakı ve kapitalizm ilişkisi

Protestan Ahlakı Ve Kapitalizm İlişkisi

istanbul hava durumu sağanak

İstanbul Hava Durumu. Fırtına Uyarısı Geldi.