Gündem

Çiftçilerin Beklediği Haber Geldi

Çiftçilerin uzun zamandır dört gözle beklediği haber aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi!

Çiftçilerin Beklediği Haber Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İzmir’de çıkartacağı belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında konuştu. Erdoğan, Ocak ayı sonuna kadar tarıma destek ödemelerinin tamamlanacağını bildirdi. Bu bağlamda çiftçiye 2 milyardan fazla destek sağlanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de yaşayan ve çiftçilik yapan kişilere 3,5 katrilyon destek sağlandığını söyledi.

Konuşmadan Satır Başları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de yapılan destek ve yatırımların altını çizdi. Göreve başladıkları günden bu yana İzmir’e yapılan yatırımın 65 katrilyondan fazla olduğunu söyleyen Erdoğan, ekonomik gelişmelerin altını çizdi. .Dün açıklanan ihracat verilerine göre Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en yüksek ihracat oranına ulaşıldığını belirten Erdoğan, iyi yönlü gelişmelerin devam edeceğinin mesajını verdi.

Hemen her yıl gerek doğal afetler gerekse insani nedenlerden dolayı çiftçiler zarar etmekte. Özellikle sel ve fırtına gibi afetler karşısında üretici çaresiz kalmış durumda. Bunun yanı sıra yakıt pahalılığı, aracıların daha fazla kâr sahibi olması gibi durumlar da çiftçinin belini büküyor. Bu durumda üreticiler her sene hükümetin açıklayacağı destek paketlerine bel bağlıyor. Tohum desteği, direkt nakdi yardım, uygun kredi koşulları sağlanması gibi konularda daha fazla iyileştirme yapılması beklenirken üreticinin en büyük beklentisi yakıtların daha uygun fiyatlarla çiftçilere verilmesi. Hükümet yetkilileri ise çeşitli uygun kredi formülleri üzerinde duruyor.

 

Çekicilik Arttırıcı Taktikler

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu