Gündem

Çift Olmak Tesadüf Değildir

Sağlıklı ilişki insanın her anlamda kendini mutlu hissetmesidir. İnsanın kendini yalnız hissettiği anlarda bile günlük aktivitelerin olumlu bir şekilde seyretmesine vesile olmaktadır. Sevdiğinizi ve sevildiğinizi hissettiğiniz, birisine gerçek anlamda değer vermenin ne olduğunu öğrendiğiniz bir yapıdır çift olmak. Sevdiğiniz insana tutunmak ve ondan her anlamda destek alabilmek günümüzde az rastladığımız bir durumdur. Tesadüfler hayatın bir parçası olsa da çift olmak tesadüf değildir çünkü insan doğası gereği duygusal bir varlıktır. Duygularımızın yönlendirmesiyle de birileri hayatımıza giriyor ya da çıkıyor.  Yani tesadüfen sevemeyiz ya da tesadüfen aşık olamayız; sadece bedenen değil ruhen teslim oluruz.

Çift Olmak ve Sağlıklı İletişim Kurmak

Sağlıklı bir iletişim kurarak çiftlerin birbirine rehberlik etmesi çok önemlidir. Sağlıklı iletişim yaşama karşı direnci kuvvetlendirir. Duygusal çöküntülerin en önemli parçasıdır sağlıklı iletişim kurmak. Karşı taraftan göreceğiniz destek sizin bakış açınızı değiştirebileceği gibi motivasyonunuzu da diri tutar. Doğru iletişim ile kendi ihtiyaçlarınızı ya da yaşam kalitenizi aksatmadan karşınızdaki insanın taleplerine karşılık verebilirsiniz. Bir şeyleri yanlış ifade ettiğiniz anda karşı bir tepki ile karşılaşmanız çok muhtemeldir. Bunun için kelimeleri doğru seçmeye özen göstermek gerekmektedir. Sinirlilik anında tarafların kendini geri çekmesi, tartışmadan kaçınılması her zaman sağlıklı olandır.

Çift Olmak ve Ortak Kazançlar

Zamanın su gibi akıp geçtiğini düşünürsek her an insan hayatında önemli bir yer etmektedir. Önemli olan da bu zamanı kimlerle doldurmak istediğimizdir. Cicim ayları denilen kavram kısa sürede fayda sağladığı gibi bir süre sonra da zarar vermektedir. Taraflar ilk günkü heyecanını yitirdiğini düşünerek ilişkiyi sıradanlaştırmaktadır. Halbuki yeniliklere açık olmak birlikte farklı aktivitelerde bulunmak ilişkiyi daha dinamik bir hale getirecektir. Bu durum da gün be gün karşılıklı bir kazanca dönüşecektir. Her insan ayrı bir dünyadır aslında bu yüzden de keşfetmenin ucu bucağı yoktur. Karşınızdaki insanın hayatına dokunmak, onunla yeni şeyler öğrenmek, hayatınıza pozitif anlam katacaktır.

Çift Olmak ve Anlaşmazlıklar

Çiftlerin yaşadığı sorunlar, anlaşmazlıklar bir arabanın periyodik bakımları gibidir. Belirli dönemlerde bakıp onarmak gerekir aksi halde bu sorunlar ilişkiyi yürüyemez bir hale getirir. Sorunların çözülmesi ve bunun vermiş olduğu haz çiftler için pırlanta kadar kıymetlidir. En basitinden bir sorunla karşılaşıldığında elinizde bir eylem planı olacaktır. Basit bir anlaşmazlık bile adeta bataklıktaymış hissi uyandırır ve gitgide sizi daha derine çeker. Ancak sorunlar bir çözüme kavuşursa bu bataklığın uçsuz bucaksız bir ormana dönüştüğünü görecek ve nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Bu noktada önemli olan sorunu çözmek isteyip, istemediğinizdir. Karşınızdaki insanı mutlaka dinleyin çünkü dinlemek mağlup olmak ya da boyun eğmek anlamına gelmez.

https://www.shallwe.com.tr/ask-mi-aliskanlik-mi/

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Alttan alan tarafım her zaman iyi bir şey olmayabilir ama en azından kavga gürültüden uzak durmayı sağlıyor

  2. Çiftler karşılıklı olarak birbirlerinin sorunlarını dinleyip ortak bir çözüm sunduğu sürece hiçbirsey aşılamaz değildir. Bu güzel ve bilgilendirici yazı için teşekkürler kalemine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu