Moda

Çevre Dostu Kozmetik Markaları

Sürdürülebilirlik, son yılların en trend terimi. Her sektörde olduğu gibi, kozmetik ve güzellik sektöründe de sürdürülebilirlik konusunda gelişmeler kaydediliyor. Dünyaca ünlü markalar bu bilinçle vizyon ve planlarını değiştiriyor. Tüketicinin bilinçlenmesi, tercihlerini doğal ve organik olandan yana kullanması da tüm kozmetik firmaları doğal etken maddeler kullanmaya itiyor. Çevre dostu kozmetik markaları ve bu markaların sahip olduğu çevre dostu ürünleri gelin hep birlikte inceleyelim.

Çevre dostu kozmetik markaları ve bu markaların sahip olduğu çevre dostu ürünleri gelin hep birlikte inceleyelim.

L’Occitane

İlham kaynağı Fransa’nın Provence bölgesi olan marka, bölge halkının doğa konusundaki bilgeliğinden yararlanıyor ve bu insanları destekliyor. Markanın en önem verdiği değerlerden bir tanesi de “saygı”. Tüketicileri ve doğaya olan saygısı ile duyarlı olmanın bilincini en üst seviyede tutan marka, çevre dostu ürünleri ile de tüketicilerin vazgeçilmezi oluyor.

L’Occitane & Yeniden Dönüşüm

L’Occitane markası kullandığı ambalajlarda sürdürülebilirlik ilkesini benimsemiş. Yeniden dönüştürülen materyaller, dönüştürülebilir ve sürdürülebilir ormanlardan seçilerek kullanılıyor. Dünyayı koruyabilmek ve karbon ayakizini olduğunca küçültmek için havayolu sevkiyatı minimum, deniz ve karayolu ise maksimum seviyede tutuluyor.

Sürdürülebilir üretim teknikleriyle üretilen ürünlerinin en az %90’ında doğal içerikler bulunan marka, tüketicilerden tam not alıyor!

Çevre Dostu Kozmetik Markaları

Kiehl’s

166 yıllık dev marka, toplumdan aldığını topluma geri verme felsefesinden yola çıkarak, içinde bulunduğu çevreye karşı her zaman duyarlı olmuş. Çevre ile ilgili konularda sayısız sponsorluğu bulunan Kiehl’s, tüketicilerin başlattığı çevre ve toplumsal hiçbir şeyde desteğini esirgememiş. AIDS ile ilgili araştırmalar, çocuklar ve çevre sorunları konularında yaklaşık 40 yıldır sponsorluk veren marka, bu girişimlere hız kesmeden devam ediyor.

Kiehl’s, çevreye verdiği önem ve duyarlılığı ile kamuoyunun da dikkatini çeken çalışmalar yapıyor. Çevreyi korumak ve kollamak adına yenilebilir enerjiyi destekleyen marka, aynı zamanda parklar, okyanus ve açık alanları çeşitli sponsorluklar vererek insanları bilinçlendirme çalışmalarına destek veriyor.

Marka, etiketlerinde kullandığı bitki özlü mürekkepler ve geri dönüştürülebilir ambalajları ile duyarlılığı en üstseviyede yaşıyor.

gülsha

gülsha, Isparta’ya özgü narin bir gül türü olan “Rosa Damascena”dan alıyor ilhamını. Fransız cilt bakım uzmanlarıyla birlikte çalışan marka, taze güllerin mevcut olduğu bir aylık hasat zamanı içerisinde topladığı ürünlerle limitli üretim yapıyor. Türkiye’de yalnızca Isparta’da yetişen Rosa Damascena (Mayıs Gülü) günün ilk saatlerinden itibaren, özenli bir şekilde toplanıyor. Damıtma işlemi için fabrikaya götürülen güller en fazla 6 saat içinde işleme alınıyor. Bunun ilk ve tek sebebi bu sayede uçucu yağların kaybolmuyor olması. Tüm işlemlerden sonra esansiyeller can şişelerde muhafaza ediliyor. Ve satışa sunuluyor.

Marka, sürdürülebilirlik konusunda da bir hayli hassas. Örneğin, kullanılan güllerin atıkları gübre olarak kullanılmak için tekrar doğaya bırakılıyor.

Burt’s Bees

Sürdürebilirlik adına tüm gelişmeleri yakından takip eden ve işlerinin her anına dahil eden Burt’s Bees, bu konu hakkında birçok danışman ile çalışıyor.

Her sene ev sahipliği yaptığı Kültür Günü etkinliğine, binlerce katılımcı destek veriyor.

Geri dönüşüm konusunda da bir hayli titiz davranan marka, yeni uygulaması ile ileri ters ozmoz tesislerinde 750,000 galon suyu yeniden kullanıyor.

Ambalajında doğal yazısı gördüğünüz bütün ürünler en az %95 oranında doğal içerikler. Yani kimyasal olarak değişmemiş ürünler. Ayrıca Burt’s Bees markasının doğal ürünlerinin NPA sertifikası da bulunmakta.

Çevre Dostu Kozmetik Markaları

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu