Gündem

Cemal Kaşıkçı Nerede

Cemal Kaşıkçı 13 Ekim 1958 Suudi Arabistan doğumlu. 1985 de ABD’de İndiana State Universıty’den mezun oldu. Okulunu bitirdikten sonra ülkesine dönerek gazetecilik yapmaya başlayan Cemal Kaşıkçı uzun yıllar farklı gazetelerde üst düzey görevler aldı.

Cemal Kaşıkçı Kimdir?

Daha sonra Al Watan’ın yazı işleri müdürlüğü görevine geçen Kaşıkçı ülkenin dini yapıyı eleştiren yazılar yazdığı için burada ki görevine son verildi. Cemal Kaşıkçı 13 Ekim 1958 Suudi Arabistan doğumlu. 1985 de ABD’de İndiana State Universıty’den mezun oldu.

Ülkeye Dönüş

Okulunu bitirdikten sonra ülkesine dönerek gazetecilik yapmaya başlayan Kaşıkçı uzun yıllar farklı gazetelerde üst düzey görevler aldı. Daha sonra Al Watan’ın yazı işleri müdürlüğü görevine geçen Kaşıkçı ülkenin dini yapıyı eleştiren yazılar yazdığı için burada ki görevine son verildi.

Büyükelçilik Görevlerinde Bulundu

İngiltere ve ABD’de Suudi Arabistan Büyükelçiliği yapan Prens Türki al Faysal’ın danışmanlığına getirilen Cemal Kaşıkçı 2008 de tekrar Al Watar’ın yazı işleri müdürlüğüne geldi 2 yıl burada görev yapan Cemal Kaşıkçı yine eleştirel yazılar yazdığı için tekrar görevden alındı.

Çare Demokrasi!

Ülkesinde eleştirilerini yüksek sesle dile getiren bir entellektüel olan Cemal Kaşıkçı ‘Mutlak monarşinin devri bitti. Tek çare demokrasi sözlerini söylediğinde kulislerde konuşulan Suudi Arabistan’da başka biri bu sözleri söylese sorgulanır ve hatta hapse atılırdı diye yorumlanmıştı.

Ve Gelelim Günümüze

2 Ekim 2018 salı günü Suudi Arabistan’dan İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra bir daha haber alınamayan Kaşıkçı akıbeti hala belirsizliğini koruyor.

İstanbul’a inen 2 Jet

Aynı tarihte İstanbul’a inen ilk jet  içindeki 9 kişiyle öğlen saatlerinde İstanbul’da bir otele 4 günlük rezervasyon yaptırıyor ve beklenen ikinci jet akşam üstü İstanbul’a iniyor bu jetler de infaz timinin olduğu kesinlik kazanmış durumda ve jetler aynı tarihte saat 18:00 da istanbul’dan içindeki 15 kişi ile ayrılıyor.

cemal kaşıkçı

Kaşıkçı Nerede?

Konsolosluğa girişi var fakat çıkışı yok bazı kaynaklar öldürüldüğünü iddaa ediyor fakat ceset yok bazı kaynaklar kaçırıldığını ve sorgulandığını iddaa ediyor Cemal Kaşıkçı tam 17 gündür kayıp ve hala bir delil bir ip ucu bulunamadı.

İnfaz Timi

Jetlerin içinde olan 15 kişilik infaz timinden biri ülkesine döndükten sonra enteresan bir şekilde trafik kazasında hayatını kaybetti bu da insanlara infaz timinin geri kalanlarının başına neler gelecek sorusunu getiriyor. Gelinen son noktada Suudi Arabistan Krallığı cinayetle suçlanıyor.

 

Ekim Ayı Burç Yorumları

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu