Gündem

Canan Karatay Meslekten Men Cezası Aldı

Canan Karatay’ın 15 gün doktorluktan men edildiği ceza onandı. Her şeyin doğal olanını tüketmekten yana olan Canan Karatay gebelikte şeker yüklemesinin bebeği zehirlediği yönde açıklamaları başına bela oldu.

Canan Karatay’ın her zaman ilgi çekici, kafalarda acaba dedirtecek açıklamalarından bir tanesi olan “Gebelikte şeker yüklemesi bebeği zehirliyor” açıklaması sebebiyle şikayet edilmesi İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın 15 gün süreyle meslekten men cezası, Danıştay 8. Dairesi tarafından onandı.

Canan Karatay’ın bir çok açıklamalarından bir tanesi olan  hamilelik süresinde yapılan şeker yüklemesinin hem bebeğe hem anneye ciddi zararlar verdiğinin açıklamaları maalesef onun için talihsizlik oldu.

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği, 5 Ocak 2015’te Karatay’ı, yaptığı gebelikte şeker yüklemesi bebeğe ve anneye zarar veriyor, bebeği zehirliyor açıklamalarını İstanbul Tabip Odası’na şikayet etmişti.

Bunun üzerine yapılan  soruşturma da 6 Ekim 2015’te Karatay’ın “15 gün meslekten alıkoyma cezasıyla cezalandırılmasına karar verilmişti. Fakat Karatay yaptığı açıklamalar sonucunda, verilen bu karara itiraz etmiş, ama yine de cezasına engel olamamış, sonuç alamamıştı.

Bunun üzerine Canan Karatay, tekrardan kararının iptali istemiyle 8 Ağustos 2016’da Ankara 12. İdare Mahkemesi’ne iptal davası açmış ancak mahkeme bu talebi de aynı şekilde Karatay’ı haksız bulmuş ve “Disiplin cezası yerindedir” diye reddetmişti.

NTV’nin haberine göre, son olarak Danıştay 8. ceza Dairesi, Karatay’a verilen 15 gün süreyle meslekten men cezasını onadı. İlerleyen zamanlar da Canan Karatay haklı mı çıkar bilinmez ama şu an görünen Canan Karatay yine kendinin doğruluğuna inandığı açıklamalarıyla 15 gün meslekten men cezasından kurtulamadı.

Peki Canan Karatay kimdir?

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay’ın meşhur Karatay diyetini bilmeyen yoktur. Sağlıklı beslenme ve bir çok diyet kitabı olan Karatay’ın Karatay diyetinden biraz da olsa bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere Canan Karatay her şeyin doğal,organik olarak tüketilmesini istiyor.

Karatay diyetinde kesinlikle ara öğünlere yer yoktur. Günde en az içilmesi gereken su miktarı 2.5 litredir. İşlenmiş gıdaları hayatınızdan çıkarmanızı ekmek ve şekeri asla kullanmanıza izin vermez.Hayvansal yağları ve zeytin yağı kullanılmasını tavsiye eder. Günde 2 öğün yemek yenmesini sabah ve akşam yemeğinin arasında ki saat leptin hormonunu devreye soktuğunu söyler.Bu durumda 4 saat sonra leptin hormonu bizim ihtiyacımız olan enerjiyi vücut yağlarından yakmaya başlıyor. Yani ne yaparsanız yapın sadece 2 öğün yemek yiyin şekersiz çay, şekersiz kahve haricinde bir çubuk kraker bile yemeyeceksiniz. Bütün o doktorların ve diyetisyenlerin aksine Karatay diyetine göre ara öğünler sadece sizi acıktırmaktan başka bir işe yaramıyor. Birçok kişinin zayıflamasına yardımcı olan ve her zaman doğallıktan yana olan Karatay yine de meslekten men cezasından kurtulamadı.

Anne Sütünü Arttıran Besinler

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Tıp ilerliyor gelişiyor. Bir doktorun zararlı dediği başka bi doktor tarafından çok yararlı bulunabiliyor. Biz ne yapalım yavv

  2. İlaç endüstrisinin tavuğuna kış diyen herkes gibi Karatayında fişini çekmişler. Şaşırtıcı değil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu