Gündem

Çanakkale Deprem İle Sarsıldı. Deprem Sonrası İlk Görüntüler.

Çanakkale deprem ile sarsıldı. Dün 21:23’te Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi merkezli bir deprem yaşandı. Yaşanan bu depremin büyüklüğü 5.0 şiddeti olarak kaydedildi. Deprem İstanbul’da da hissedildi.

Çanakkale Deprem İle Sarsıldı. Deprem Sonrası İlk Görüntüler Bu Haberde.

Dün 21:23 sularında Çanakkale Ayvacık merkezli hissedilen deprem 5.0 büyüklüğünde kaydedildi. Şehrin şakinleri büyük korku yaşadı. Deprem İstanbul’da da hissedildi. İstanbul son zamanlarda depremi oldukça fazla hissetmeye başlayınca, herkesin aklına “acaba?” sorusu ister istemez geliyor.

Merkezi Çanakkale Ayvacık

Çanakkale’nin Ayvacı ilçesinin Tartıştık köyüne 3.5 km uzaklıkta, yerin 5.95 km derininde meydana gelen deprem, Hem Çanakkale halkını hem de çevre illeri oldukça korkuttu. Depremin asıl bilançosu günün ağarmasıyla birlikte ortaya çıktı.

Can Kaybı Olmaması En Güzel Haber

Yaşanan bu ani ve acı olayda en büyük teselli elbette can kaybı yaşanmaması oldu. Sadece 6 vatandaşın deprem korkusu ile hastaneye başvurdukları öğrenildi. Güneşin yükselmesi ile birlikte binalarda yaşanan hasarın azımsanmayacak kadar olduğu görüldü.

Maddi Zarar Var

Adatepe köyünde 2 konut, Ahmetçe köyü 1 cami, 1 okul, 8 bina ve 12 konut, Akçin köyünde 1 ahır ve 3 konut, Baharlar köyünde 2 konut; Çaltı köyünde 3 konut, Dibekli köyünde 1 bina ve 8 konut, Güzelköy köyünde 7 konut, Kayalar köyünde 7 bina ve 6 konut, Kısacık köyünde 6 konut, Sazlı köyünde 4 ahır, 1 cami, 9 bina ve 5 konut, Misvak köyünde 1 konut ve Süleymanköy köyünde 2 konutta duvarlarda çatlaklar, eski ve boş binalarda duvar yıkılmaları ve hasarlar tespit edildi.

Erkeklerin Flört Sinyalleri Nelerdir? Detaylar Bu Haberde!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu