in

Activision’un En İyi Çıkış Yapan Oyunu: Call of Duty Black Ops 4

Serinin son oyunu olan Call of Duty Black Ops 4, Activision firmasının en iyi çıkış yapan oyunu oldu. Oldukça olumlu tepkiler alan oyun gittikçe satış ve player sayısını artırmaya devam ediyor.

Call of Duty Black Ops 4, Activision firmasının en iyi çıkış yapan oyunu oldu.

Dünyada en çok oynanan ve sevilen FPS (First Person Shooter) oyunlarından olan COD serisinin son oyunu olan COD Black Ops 4, Activision firmasının en iyi çıkış yapan oyunu oldu. Çıktığı ilk gün satış rekoru kıran oyun, satın alan oyuncular tarafından oldukça olumlu tepkiler aldı.

Call of Duty Black Ops 4

Activision’ın En İyi Çıkış Yapan Oyunu

29 Ekim 2003 tarihinde çıkan ilk COD oyunu Infinity Ward imzasıyla satışa sunulmuştu. Kısa sürede dikkat çeken oyun o kadar beğenilmişti ki Medal of Honor serisini ikinci plana itmişti. Bu başarıyı önceden görmüş olacaklar ki Activision oyuna dikkat kesilmişti. Bu dikkat üzerine hemen aksiyona geçen Activision, oyun daha yayın aşamasında iken Infinity Ward’la anlaşmaya varmış ve oyunun isim haklarını satın almıştı.

En sevilen klasik seri ve Modern Warfare serilerinin de yapımcısı olan Infinity Ward ve Activision yeni oyunu 12 Ekim tarihinde piyasaya sürdü. 3 gün içerisinde COD Ops 4, Activision firmasının en iyi çıkış yapan oyunu olmayı başardı.

Şirketten ilk Açıklama

Oyunun satış fiyatları hakkında yapmayan Activision, oyun başarısı hakkında ise bildiri yayınlamakta geç kalmadı ve şu bildiriyi yayınladı:

“Call of Duty Black Ops 4, Activision tarihindeki en büyük dijital çıkışı yaparak yeni bir lansman günü rekoruna imza attı. Oyunun çıkışının ilk günü için dijital satış rakamları, COD WW2 tarafından 2017 senesinde kaydedilen rekoru geride bıraktı. Oyun ayrıca ilk günde dünya çapında en çok satan Activision Xbox One dijital oynu olma ünvanını elde etti. Blizzard’ın Battle.net sitesinde satışa sunulan ilk COD oyunu olan Black Ops 4’ün PC versiyonu, lansman gününde bayi bazında oldukça yüksek satışlara imza attı.”

Blackout Battle Royal Modu Oldukça Beğenildi

Yeni oyunla beraber gelen ‘Blackout’ battle royale moduyla oldukça dikkat çeken COD Black Ops 4 yakaladığı bu olağanüstü başarı ile uzun süre oynanacak ve adından söz ettirecek gibi duruyor.

Samsung Galaxy A9 2018 Tanıtıldı – Tam 4 Arka Kamera

7 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pratik Kamp Yemekleri

Pratik Kamp Yemekleri İçin Öneriler

amanda lee

Amanda Lee Instagram Paylaşımlarıyla Nefes Kesiyor