Gündem

Cadılar ve Wiccanlar Hakkında Bilinmeyenler

Cadılar ve Wiccanlar hakkında tüm bilgilere bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

CADILAR VE WİCCANLAR

Cadılık, doğa dinlerinden gelen gizli bir öğretidir. Şamanizm, druidizm gibi kadim öğretilerden gelir. Cadılık, doğa dinlerinden gelen gizli bir öğretidir. Şamanizm, druidizm gibi kadim öğretilerden gelir.

Cadılar ve Wiccanlar Felsefesi

Cadıların felsefesi, kendini ve doğanın özünü bilmek, doğa ile iletişim kurup kendi benliğine ulaşabilmek.

Wicca Nedir?

Wicca kelimesi ilk olarak  Gerald Gardner’ın kitabında geçmiştir. Wiccanlar tanrı ve tanrıçalarına çok bağlıdırlar bu nedenle doğa dinlerinin yeni yorumu diyebiliriz.

Cadılar ile Wiccanların Farkları

Cadılar ile wiccanlar arasındaki en büyük fark, cadıların başka bir dinden olabilmesi. Wicca bir dindir ve bu dine inananlara wiccan denir. Başka bir farkları ise cadıların inançları kendi inandığı paganik öğretiler belirler iken wicca kuralları olan bir dindir. New Age kültüründen etkilenerek son halini almıştır wicca. 800 bine yakın inananı olan Wiccanların ve Cadıların asli görevleri doğa ile iç içe olabilmek. Wicca paganist bir dinken cadılık paganizme dayalı maji odaklı pratik bütünüdür.

Üçler Yasası

Cadılar ve Wiccanların üçler yasasından söz edecek olursak, ‘ne yaparsan üç katı sana geri dönecektir’. Bu yasa asla pişman olmayacağın şeyler yapmaya çalış, ne ekersen onu biçersin anlamlarına gelir. Yapacakları bi hata onlara üç katı geri dönecektir.
Genellikle coven dedikleri gruplar halinde toplanırlar. Ayrıca solitary dedikleri, kendi başlarına da çalışmalar yaparlar.

Başrahip ve Başrahibe

Coven olarak yapılan kutlamaları, baş rahip veya baş rahibe yönetir. Kendi içlerine dönük ve içlerindeki potansiyeli çıkarmaya yönelik çalışmalar yaparlar. Cadılık uygulamaları ile Wiccan öğretileri benzer görünse de cadılık daha eski dönemlere uzanır. İkisininde kendi sistemleri vardır bunlar;
-Kendini tanı
-Sanatını tanı
-Öğren ve keşfet
-Bilgiyi, bilgelikle kullan
-Dengeli ol
-Hayatı kutla
-Kendine iyi bak
-Meditasyon yap
-Tanrı ve Tanrıçaları onurlandır
Yazan: Andrea Sernades

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu