Gündem

Meteoroloji’den Yağış Ve Buzlanma Uyarısı – İl İl Hava Durumu

Meteoroloji’den yapılan açıklamada sağanak yağış ve buzlanma uyarısı yapıldı. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan il il hava durumu.

Meteoroloji’den Yağış Ve Buzlanma Uyarısı – İl İl Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağanak yağış ve buzlanma uyarısı yapıldı. Yurdun Doğu kesimlerinde sis ve pus için uyarı yapan Meteoroloji, akabinde yaşanacak buzlanma ve don olaylarına karşı yurttaşları uyardı. Bu hafta Ege’nin Güney kesimleri ve Akdeniz Bölgesi’nin özellikle Batı kesimlerinin tüm hafta yağışlı olacağı belirtildi.

Meteoroloji tarafından yapılan il il hava durumu ise şöyle;


Bu hafta yurdun genelinde sıcaklıklar 2 ile 4 derece arasında artıyor. Bu artışlarla birlikte yurdun büyük bir bölümü yağışsız geçecek. Güney Ege ve Batı Akdeniz ise haftayı yağışla kapatacak bölgeler.

Salı günü yağış etki alanını genişletiyor

Güney Ege ve Batı Akdeniz’de başlayacak olan yağışlı hava, etkisini genişletecek ve Çarşamba günü tüm yurtta etkili olacak. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde çok kuvvetli olmayan kar yağışları görülecek.

Kış Lastiği Uygulaması Başladı. Uymayanlara Cezalar Yağıyor.

Doğu’ya kar geliyor. Ayın 10’undan itibaren sert soğuk hava dalgası!

Aralık ayının 10’undan itibaren soğuk hava dalgası etkisini arttırıyor. Meteoroloji Van Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamayla, vatandaşlar buzlanma ve don olaylarına karşı uyarıldı. Bölge genelinde tahmin edilen yağışların gerçekleştiğini açıklayan Meteoroloji, sis ve pus olaylarına karşı da dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu