Seyahat

Bursa Sadağı Kanyonu Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

Bursa Sadağı Kanyonu hakkında bilinmesi gereken herşey bu yazımızda. Shall we? Seyyah ekibi olarak keyifli okumalar dileriz.

Bursa Sadağı Kanyonu Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

Bursa’nın Orhaneli ilçesi Sadağı Köyünde bulunan bu Kanyon Bursa’nın iki büyük kanyonundan biridir. Konum ve ulaşımı kolaydır. Bursa merkeze aşağı yukarı 60- 70km uzaklıktadır. Aracınızla köye kadar ulaşım rahat bir yoldan yapılır. İlçe merkezine 9km uzaklıkta olan bu yerde tahta merdivenleri geçerek bendin üzerine çıkanları 70 metre yükseklikteki kayalar karşılıyor. Bu Kanyonda rahat yürümeniz için 4 köprü bulunuyor.

bursa sadağı kanyonu

Burada neler yapılır?

Bu yer trekking için oldukça ideal bir yer. Ayrıca burda birde sıcak su hamamı bulunuyor. Hamam Termal tesis ve halinde bir çok şeye iyi geliyor. Sıcaklığı 60dereceyi bulan bu su gerçekten şifalı. Buraya 3 mevsim gelebilirsiniz.
sadağı kanyonu

Sıcak Ayları Tavsiye Ediyoruz

Kış ayında gitmenizi pek tavsiye etmiyoruz. Kamp yapmak isterseniz kanyonda bunun için uygun yer bulamayabilirsiniz. O yüzden kanyon civarında bi yerde kamp kurabilirsiniz ki Orhaneli de gerçekten bir sürü kamp için yer var. Baraklı, Gököz gibi. Eğer buraya gelirseniz muhakkak gezin. Uludağın en güzel manzaralı etekleri burdadır. Bakmanız için bi kaç fotoğraf bırakıyorum.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu