Astroloji

Burcunuza Göre Doğum Taşınız, Uğurlu Renginiz Ve Elementiniz

Burcunuza göre doğum taşınız, uğurlu renginiz ve elementiniz nelerdir? Astrolojinin geçmişi antik çağlara kadar uzanmaktadır. İnsanlar ve olaylar ile yıldız ve gezegenlerin konumları arasındaki ilişkiyi inceleyen çalışmaya astroloji denir. Astrologlar da günümüze kadar bu çalışmaları daha çok ileriye götürmüşlerdir.

Burcunuza Göre Doğum Taşınız Uğurlu Renginiz Ve Elementiniz

Zodyak işaretlerinin bir insanın kişiliği ve kaderine bakış açısı sağladığına inanılır. Bu işaretleride insanların doğum tarihi belirler. Astrologlar her burcu bir takımyıldızı, tarih aralığı, doğal element, renk ve doğum taşı ile bağdaştırır.

Koç

Zodyak’ın ilk burcuna ait burç koçtur. 21 Mart ve 20 Nisan arasında doğan koç burcunun simgesi Ram takımyıldızından kaynaklanır. Ateş elementi ile bağlantılıdır, koç burcu insanının rengi kırmızıdır. Bu burcun doğum taşı da aynı renkte olan yakuttur.

Boğa

21 Nisan ve 20 Mayıs tarihleri arasında doğarlar. Simgesi Boğa takımyıldızından türetilmiştir, elementi topraktır. Rengi pembe ve doğum taşı ise zümrüttür.

İkizler

21 Mayıs ve 21 Haziran arasında doğarlar. Simgesi İkizler takımyıldızından türetilmiştir ve elementi havadır. Rengi sarı ve doğum taşı akuamarindir.

Yengeç

22 Haziran ve 22 Temmuz arasında doğan yengeçler bir su burcudur. Yengeç takımyıldızından türetilmiştir. Doğum taşı ay taşıdır ve uğurlu rengi mavidir.

Aslan

 23 Temmuz ve 22 Ağustos arasında doğanları kapsar. Bu burç ateş grubundandır. Aslan takımyıldızından türetilmiştir. Peridot taşı doğum taşıdır ve rengi turuncudur.

Başak

23 Ağustos ve 22 Eylül arasında doğanların burcudur ve elementi topraktır. Rengi yeşil tonları, lacivert ve koyu kahverengi, doğum taşı ise safirdir.  Bakire takımyıldızından türetilmiştir.

Terazi

23 Eylül ve 23 Ekim arasında doğanların burcudur ve terazi takımyıldızından üretilmiştir. Bir hava burcudur, doğum taşı opaldir. Renkleri ise mavi ve yeşilin pastel tonlarıdır.

Akrep

24 Ekim ve 22 Kasım arasında doğan akreplerin elementi sudur. Akrep burcu insanları, Akrep takımyıldızı tarafından temsil edilir. Rengi kestane ve doğum taşı ise topazdır.

Yay

Burcun doğum aralığı 23 Kasım ve 21 Aralıktır ve elementi ateştir. Yay burcunun takımyıldızı da kendi adını taşır, rengi koyu mavi ve mordur. Doğum taşı ise turkuazdır.

Oğlak

22 Aralık ve 20 Ocak arasında doğan insanların burcudur ve elementi topraktır. Oğlak burcu siyah ve kahverengi gibi koyu renklerle özdeşleştirilir, takımyıldızı da Oğlaktır. Doğum taşı ise gamettir.

Kova

21 Ocak ve 18 Şubat arasında doğan insanların burcudur ve elementi havadır. Kova’nın takımyıldızı Kova takımyıldızıdır, rengi ise Turkuaz rengidir. Ametist ise doğum taşıdır.

Balık

19 Şubat ve 20 Mart doğum aralığında doğmuşlardır. Rengi yumuşak renkler olan mor ve  lila gibi tonlardır. Balık burcunun doğum taşı kantaşıdır.

Burçların gıcık özellikleri nelerdir? 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Burcum gibi havalıyım diyormuşum şaka şaka öyle birisi kesinlikle değilim. Ayrıca mavi renk favorim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu