Astroloji

Burçların Zayıf Kişilik Özellikleri – Burçlar ve Özellikleri

Burçların en zayıf kişilik özellikleri! Her insan her zaman  güçlü olmaz. Her insanın zayıf yönleri hatta onları zayıf kılan zaafları vardır. Bu zayıf yönlerimizi bilip onları iyileştirmek için bazı çalışmalar yapabiliriz. Her burcunda kendine göre bazı zayıflıkları vardır. Bu zayıflıkları bizde sizler sizin yazıya döktük.. İyi okumalar..

Burçların En Zayıf Kişilik Özellikleri

Koç:

Koçlar Zodyak kuşağının ilk burcudur. Kontrolü ele almayı severler. Kendilerinden başka kimsenin sorumluluğu ele almasını istemezler. Doğuştan liderdir bu burcun insanı. Koçlar çok sık aşka gelir. Başkalarından gelen düşüncelere ve sözlere çok itibar etmezler. Kendi istedikleri bir şey oldu mu hemen olmasını isterler. Eğer istedikleri şeyi başkalarına yaptıramazlarsa çabucak öfkelenebilirler.

Boğa:

Boğalar güvenilir ve istikrarlıdır. Ancak böyle olmalarına rağmen Boğalar büyümelerini ve değişmelerini engelleyen bir düzen kurabilirler. Başarısızlık korkuları çok yüksektir. Yeni şeylerle araları yoktur. Hatta onları denemeyi reddedebilirler. Boğalar sık sık kendi ruitnlerine yenik düşerler. Eline geçen fırsatları değerlendirme şansını ıskalayabilir.

İkizler:

İkizler burcu genellikle karar verme konusunda çok zor zamanlar yaşayabilir. Genellikle bir işe, bir hobiye, bir fikire takılıp kalmazlar. Asla tam anlamıyla oturmuş bir hayat süremezler. Çünkü asla oldukları şeyden tam olarak emin olamazlar.

Yengeç:

Zodyak kuşağının dördüncü burcu olan Yengeçler duygularının onları alt etmesine izin verme eğiliminde olurlar. Korumacı tavırlara çok ihtiyaç duyarlar. Çünkü genellikle özsaygılarıyla ilgili sıkıntılar yaşarlar. Mizaçları değişkendir bu nedenle anksiyete ve depresyona yatkındırlar. Karamsar oldukları için zaman zaman dünyaya olan inançlarını yitirebilirler.

Aslan:

Bu burcun gururu zaman zaman kibirle karıştırılabilir. Sürekli ilgi çekme istekleri vardır. Bu ilgi çekme huyları çevrelerindeki insanları sinir edebilirler. Genellikle başkalarından gelen öneri ve ikazları kulak ardı ederler. Çünkü en iyi bilenin kendileri olduğunu düşünürler.

Başak:

Analitik düşünmek başakların güçlü tarafı olarak bilinir. Ancak bu analitik yapıları zaman zaman Başakların en zayıf noktaları olabilir. Her şeyin arkasında derin anlamlar bulmaya bayılırlar. Fakat problem çözme ihtiyaçları kaygılanmalarına sebep olabilir. Kendilerini ve çevresindekileri sert bir şekilde eleştirmeye meyillidirler.

Terazi:

Terazi burçları çoğu zaman huzurlu ve sakindir. Ancak eğer bir Teraziyi üzdüyseniz kolayca ciddi bir düşman edinebilirsiniz. Bir problem karşısında sizi rahatlatmak yerine sessiz kalmayı tercih ederler. Pasif agresif tutumlarına anlam veremezsiniz. Ayrıca oldukça kindarlardır. Kin gütme nedeniyle dostluklarını da kolayca sonlandırabilirler.

Akrep:

Akrep burcu tutkunun burcudur. Ayrıca romantik ilişkilerde ciddi gerilimler yaratabilecek kıskanç bir mizaca sahiptirler. Bu burcun insanı kırılgan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden güven sorunları yaşayıp içlerine kapanabilirler. Ama ne yapın ne edin kötü taraflarına denk gelmeyin. Oldukça kindar olan akrepler, size ciddi bir ders vermek isteyebilirler.

Yay:

Yay burcu insanlarının dikkat dağınıklığı vardır. Hatta bu dikkat dağınıklığı Yay burcunun göbek adıdır. Çabucak sıkılmaya meyillidirler. Bu nedenle de başladıkları şeyi bitirme konusunda çok iyi oldukları söylenemez. Ayrıca onlara ne yapmaları gerektiğinin söylenmesinden de nefret ederler. Bu da otoriteye karşı çıkmalarına neden olur. Yay burçları çok sabırsızdır. Bu yüzden arkadaşlarıyla problemler yaşamalarına sebep olabilir.

Oğlak:

Oğlakların statü ve para takıntıları vardır. Onlar tam bir işkoliktir. Ölene kadar çalışmak isterler. Bu yoğun tempoyu ancak Oğlak burcu insanı kaldırabilir. İş ve kendi hayatları arasındaki dengeyi korumak konusunda zorluk yaşayabilirler. Ayrıca başarılarından dolayı övünmeye meyillidirler. Bu huyları çevrelerindeki insanların onlardan uzaklaşmasına neden olabilir.

Kova:

Kova burcu insanı kendilerini ifade etmekte çok zorluk çekerler. Maceraya ve seyahat etmeye bayılırlar. Bu nedenle onları odaklanmış ve aklı başında görmek zaman zaman zor olabilir. Bir Kova, uçarı görünebilir ancak çevresinde neler olup bittiğine dikkat etmek yerine kendi dünyasında kalmayı tercih ederler.

Balık:

Balıklar çoğunlukla duygularının üstün gelmesine izin verirler. Ayrıca gerçeklerle yüzleşmek yerine gerçeklerden kaçma eğilimindedirler. Eğer bir Balık yaratıcı bir çıkar yol bulamazsa, kaçma dürtüleri yoldan çıkmasına neden olabilir.

Burçların Gizli İkinci Kişilikleri

 

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Terazi burcuyum ama hiç kin gütmem. Karşımda ki insan o an benimle konuşmak isterse konuşurum. Hata aksine farklı konular açarak onu mutlu etmeye çalışırım. Öyle de tatlış bir burçuz

  2. Karar vermede net biriyım hızlı uygularım ama iş hobi cok alanda olmayı seviyorum tek sey asla kesmez
    İkizler kısmen dogru olmus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu