Astroloji

Burçların Renkleri, Kokuları Ve Çiçekleri Nelerdir?

Burçların renkleri kokuları çiçekleri hangileridir? Her burcun rengi, kokusu ve çiçeği var mıdır? Burçların renkleri, kokuları ve çiçekleri yönetici gezegenlerle ilgili midir? Bu soruların cevapları yazımın içinde saklı. 

Her burcun

    BİR RENGİ 

Burçlar renkler

                                                                                                                                                    BİR KOKUSU 

Burçlar kokular

                                                                                                                                                                            BİR ÇİÇEĞİ VARDIR.

Burçlar çiçekler

 

 

 

 

 

 

Her burcun, bir rengi, bir çiçeği ve bir kokusu vardır. Bazı burçlar bazen birden fazla rengi, çiçeği ve kokuyu temsil edebilir. Bunun nedeni o burcu yöneten ve o burçlarda güçlü olan gezegenlerdir. Yıldız haritamızda hangi gezegen güçlü ise o gezegenin temsil ettiği rengi, kokuyu ve çiçeği de diğerlerine göre daha çok tercih ederiz. Her rengin bir anlamı vardır ve renkler insan psikolojisi ile doğrudan ilişkilidir. Bu etki astrolojiye de yansır.

Burçların Renkleri, Kokuları Ve Çiçekleri Nelerdir?

KOÇ BURCU

Koç burcunun yönetici gezegeni Savaşçı ve Kızıl gezegen olarak bilinen Mars’tır. Bu burç için en ideal renk kırmızıdır. Özellikle kırmızının açık tonları bu burcun insanları için önemlidir. Aynı zamanda Koç burçları siyahı da sever.

Koç Burcunun çiçeği ve kokusu karanfildir. Aynı zamanda lavanta kokusundan ve baharatlı kokulardan da hoşlanırlar.

BOĞA BURCU

Boğa burcunun yönetici gezegeni lüksün, estetiğin ve bolluğun kraliçesi Venüs’tür. Bu burcun en çok sevdiği renk yeşildir. Yeşil doğayı, güveni ve parayı temsil eder. Ayrıca boğa burcunun tercih ettiği diğer renkler kırmızı, turuncu ve açık pembedir.

Boğa burcunun çiçeği ve kokusu güldür. Bu koku Boğa burcu insanının ruhunu rahatlatır. Ayrıca Ay boğa burcunda güçlüdür. Ay’ın çiçeklerinden bazıları leylak ve zambak türleridir. Bu burcun insanları bu çiçeklerden ve bu çiçeklerin kokularından da hoşlanır.

İKİZLER BURCU 

İkizler burcunun yöneticisi Merkür’dür. İkizler burcu insanı gümüş, gri, mavi, turuncu ve sarıyı sever.

İkizler burcunun çiçeği ful ve nergistir. Papatyalar onlara huzur verir. Mimoza sevdiği kokular arasındadır.

 YENGEÇ BURCU 

Yengeç burcunun yöneticisi zarafet, temizlik ve anaçlık simgesi Ay’dır. Yengeç burcu insanı renk olarak beyaz ve krem gibi açık renkleri tercih eder. Aynı zamanda gümüşümsü yeşil ve füme renklerinden hoşlanır.

Yengeç burcunun çiçeği gül ve leylaktır. Sümbül kokusu onlara huzur verir.

ASLAN BURCU 

Aslan burcu yöneticisi Güneştir. Aslan burcu insanı renk olarak güneşin renklerini sever. Sarı,turuncu ve kırmızı favorileridir. Ayrıca parlak ve gösterişli olan diğer renklerden de hoşlanırlar.

Aslan burcunun çiçeği kır çiçekleridir. Özellikle papatyalar onlara huzur verir. Lavanta kokusunu severler. Misk çiçeğinin kokusu da onları mutlu eder.

BAŞAK BURCU 

Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür. Temiz ve titiz olan Başak burcu insanı için yeşilin tonları ve toprak renkleri dinginliği temsil ettiği için tercih sebebidir. Ayrıca mavi, kahverengi ve gri renklerini de sever.

Başak burçları kır çiçeklerini sever ve kokularından hoşlanır. Turunç, limon ve portakal ağaçlarının çiçekleri ve bu çiçeklerin kokuları da onlara huzur verir.

TERAZİ BURCU

Venüs gibi güzellik timsali bir gezegenin yönetiminde olan Terazi burcu için ideal renkler pembe, gül rengi ve gök mavisidir. Ayrıca yeşilin bazı tonları ve ametist rengi de Terazi burcuna hitap eden renkler arasındadır.

Gülü ve gül kokusunu seven Terazi burcu insanı ayrıca yasemin ve ful çiçeklerinin kokularından da hoşlanır. Beyaz leylak kokusu da terazi burçlarına huzur verir.

AKREP BURCU 

Yönetici gezegeni Plüton olan Akrep burçlarının favori renkleri siyah, lacivert, koyu kırmızı, bordo ve mordur. Aynı zamanda kırmızı ve yeşil, sarı ve siyah bir aradaysa onlar için ilgi çekici olabilir.

Akrep burcunun çiçekleri karanfil  ve lavantadır. Bu çiçeklerin kokularından da hoşlanır. Akrep burcu insanı için kırmızı kır lalesi huzur vericidir.

YAY BURCU 

İyimser gezegen Jüpiter’in yönettiği Yay burçları için lila, leylak ve mor renkleri favoridir. Ametist rengi ve mavi de yay burçlarını temsil eder.

Bu burcun çiçeği karanfildir. Ayrıca karanfilin kokusunu da sever. Nergis, zambak ve yasemin çiçekleri ve bu çiçeklerin kokuları da yay burcunun sevdiği kokular arasındadır.

OĞLAK BURCU 

Satürn gibi ciddi bir gezegenin yönetiminde olan Oğlak burcu insanı daha çok siyah ve koyu kahverengi gibi ciddi renkleri tercih eder. Ayrıca gri, mor, koyu mavi, yeşilin tonları tercih ettiği renkler arasındadır.

Kır çiçekleri ve kamelya çiçeğini sever. Çam ağacı, elma ağacı çiçeği ve orman gülü onlara huzur verir.

KOVA BURCU 

Kova burcunun yöneticisi elektrik ve deha timsali Uranüs gezegenidir. Elektrik mavisi bu burçta doğanların en temel rengidir. Ayrıca menekşe tonlarını, maviyi ve metalik renkleri de tercih ederler.

Kova burcu insanı menekşe, nergis, orkide ve zambak çiçeklerini ve bu çiçeklerin kokularını sever. Selvi ve çam ağacı onlara huzur verir.

BALIK BURCU 

Okyanusları ve düşleri temsil eden Neptün’ün yöneticisi olduğu Balık burçları beyazı, deniz yeşilini, buğulu maviyi ve koyu griyi tercih eder.

Balık burcu insanı su zambaklarını, nilüfer çiçeğini ve yasemini sever. Ful ve misk çiçeği ruhunu dinlendirir. Venüs ve Jüpiter de bu burçta güçlü olduğu için gül ve karanfil de hem çiçek olarak hem de kokuları açısından balık burçları için önemlidir.

Burçlar bizlerin karakterini yansıtır. Ancak yükselen burcumuzun ne olduğu da kendimizi tanımak adına çok önemlidir. Bu nedenle mutlaka doğum saatimize ve doğum yerimize göre yükselen burcumuza da bakmalıyız.

Shall We? 2. Yaş Partisi – Her Bilet Bir Çocuk Gülümsemesi

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Ben de diyorum mor renge düşkünlüğüm nereden geliyor. Meğer burcumdanmış. Sayende öğrenmiş oldum bir Yay burcu olarak. Eline emeğine sağlık çok güzel bir yazı olmuş.

  2. Gerçekten ful mis zambak gül ve karanfil vazgeçemeyeceğim çiçeklerim ve köyü gri mutlaka bir yerlerimde olmalı iyiki balık burcuyum
    Teşekkürler Müge Önel eline yüreğine sağlık ❤

  3. Akrep burcu bir insan olarak mor saçlara ve bisssürü siyah kıyafete sahibim. Demek ki doğruymuş ayol

  4. Okyanusları ve düşleri temsil eden Neptün’ün yöneticisi olduğu Balık burçları beyazı, deniz yeşilini, buğulu maviyi ve koyu griyi tercih eder. işte bennn çünkü ben bir balığımm :)

  5. Bir kere beni yönetecek şey daha yaratılmadı(kova olduğumu ne kadarda belli ediyorum asdfhsjsjsj)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu