in

YarıldımYarıldım

Burçların Gizli İkinci Kişilikleri

burçların gizli ikinci kişilikleri

Burçların gizli ikinci kişilikleri nelerdir? Herkes aslında  ikinci bir kişiliğe sahiptir. Burcunuza göre sizde ikinci gizli kişiliğinizi öğrenebilirsiniz. Belki ikinci kişiliğini öğrenmek istediğiniz bir başkası vardır…

Burçların Gizli İkinci Kişilikleri Nelerdir?

Koç – Sabırsız:

Koç burcu inatçılığıyla ünlüdür. Koç burcunun en büyük zayıflığı ise sabırsızlığıdır. İçlerinde biriken enerji gecikmelerine asla izin vermez. Gecikmelere asla tahmmül edemez. Uzun bir kuyrukta beklememek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Eğer kafalarına bir yere gitmeyi koyduysalar bir an önce mutlaka gitmek isterler. Hiçbir şey onları yolundan alıkoyamaz. Bunu da bir an önce yapmak isterler.

Boğa – Dağınık:

Boğa burcu dendiği zaman ilk akla gelen onların iştahlarıdır. Ayrıca Boğa burçları güzel şeylere olan bağımlılıyla da bilinir. Bu onların zaafıdır. Boğa burçlarının ikinci kişilikleri ise dağınıklıktır. Gördüğü her güzel şeye sahip olmak ister. Sahip olduğu her güzel şeyden sonra ise yeni bir güzel şeye kalır. Bu da ne yazık ki bir oda dolusu kıyafet, aksesuar, biblo demek. E onları düzenli tutmak da oldukça zahmetli olacaktır.

İkizler – Kaygılı:

İkizlerin iletişim kurma konusunda oldukça iyidir. İletişim ikizlerin gizli silahıdır ve ne kadar becerili olduklarını bilmeyen yoktur. Ancak bu sosyal ortamlarda kaygı duymayacakları anlamına gelmez. Çok sevecenlerdir ve bir o kadar da naziktirler. Ama karar verme konusunda oldukça kaygılı oldukları da bir gerçek. İletişim kurmadaki başarılarından dolayı bu kaygılarını kolayca saklayabilirler.  Bunun anlaşılmaması için ellerinden geleni yaparlar. Ama belki sizinle tanışırken bile kaygı duyuyor olabilirler.

Yengeç – Manipülastör:

Çoğu kişi tarafından sadık ve sempatik olarak tanınırlar. Fakat Yengeç burcunun başarılı bir manipülatör olabilecek zaafları vardır. Derinlere inildiğinde oldukça karamsar bir yapıları vardır. İnsanları manipüle etmeye bayılırlar. İkna edici ve inatçı olduklarında insanlara yardım etmekten çok manipüle ettiklerinin farkına bile varmayabilirler. Çünkü manipülasyon onların içinden gelir.

Aslan – Tembel:

Aslan burçları cömertlikleri ve sıcak kanlı yapıları ile bilinirler. Bu huyları sayesinde  Aslan burçlarının ne kadar tembel olduğunu gözünüzden kaçırmış olabilirsiniz. Sürekli her zaman tembel değildirler. Ancak bu onların en büyük zaafıdır. Ne de olsa ‘Aslan yattığı yerden belli olur.’ Aslında bu tembelliğin temelinde bencillik ve inatçılık vardır.

Başak – Mızmız:

Başak burçları pratik zekalarıyla herkesi kendine hayran bırakırlar. Başak burçları aynı zamanda analitik ve çalışkandır. Detaycılıkları sayesinde onların gözünden hiç bir şey kaçmaz. Bu özellikleri sayesinde hem kendileriyle ilgili hem de başkalarıyla ilgili kritik yapmayı severler. Bu nedenle sıkça mızmızlandıklarını duyabilirsiniz. Mızmızlıkları ile profesyonel bir plan bozucudur. Böylece yapılan planları istedikleri gibi revize edebilirler.

Terazi – Pasif agresif:

Terazi burçlarının insan ilişkileri oldukça iyidir. İnsan ilişkilerinde genelde politik tavırlar sergilerler. Bu politik tavırları sayesinde çatışmaların kolayca önüne geçebilirler. Naif yapıları vardır, bu nedenle onlar şiddetten pek hoşlanmazlar. Bunun yanında kindarlıkları ile de tanınırlar. İkinci kişilikleri doğrudan bir kavga yerine pasif agresif bir tepkiyi tercih eder.

Akrep – Eski kafalı:

Akrep burçlarının cesur kişilikleri vardır. Tutkulu yaklaşımlarının yanı sıra aslında istikrarı da çok severler. Bu tutkulu kişilikleri onların kıskançlıklarını ön plana çıkartır. Aslında onlar tam tersi kişileri arzularlar. Gerçeği sever ve uzun süreli dostluklar yaşar. Sahtekarlıktan hiç hoşlanmazlar. Kaostan uzak monoton bir hayatı tercih ederler.

Yay – Filtresiz:

Yay burçları özgür ruhludur. Onlar asla kısıtlanmaya gelemez. Seyahat etmeyi ve gezmeyi çok sever. Bu özgür ruhlu yanları yüzünden de patavatsız olurlar. Hatta hakları olmasa da söylemek istediklerini pat diye söylemelerine neden olur. Kelimeleri seçmek için uğraşmaz. Söyleyeceklerini filtreleme gereği duymazlar.

Oğlak – Karamsar:

Oğlak burçları kendini kontrol etmek konusunda en başarılı burçlardandır.  Oğlak aynı zamanda sorumluluk sahibi burçtur. Çevresini yönetmeye bayılır. Hatta bu huyları oldukça baskındır ve  dünyayı bile yönetmek isterler. İyi bir yönetici olmalarının sebebi ise bu kötümser yanlarıdır. Her zaman en kötü senaryoyu düşünürler. Ona göre hareket ederler ve ona göre önlemlerini alırlar. Karamsarlık onlar için çoğu zaman iyi olabilir. Fakat bazen kötümserlikleri nedeniyle umutlarını kolayca yitirirler. Her şeyi arkalarında bırakabilir veya her şeyden çok kolay vazgeçebilirler.

Kova – Hayalperest:

Kovalar her zaman mantıklı yaklaşımlarıyla bilinirler. Hatta onlar derin düşünceleri ve farkındalıklarıyla ünlüdür.  Ancak bazen bütün günü hayal kurarak geçirebilirler. Dışardan bakıldığında ayakları yere basan biridir. Sağlam kişilikleri vardır ve bunu yansıtırlar. Ancak onlarda hayal kurmayı sever. Bazı zamanlarda onlarda derin hayallere dalmış olabilirler.

Balık – İşgüzar:

Balık burçları etrafında olan herekese önem verir. Bu işin dozunu abartıp aşırıya kaçırabilir. Çoğunlukla çok sevecendir. Fakat  çevresindeki insanlar bu yoğun sevgi ve ilgiden bıkabilir. Ve  ne yazık ki bu ilgi göstermeler bazen onlar için iyi olmaz. Aşırı meraka ve sevdiği kişilerin işlerine karışmalarına neden olur. Balık burcu olanların ikinci kişilikleri bu nedenle işgüzarlıktır.

Burçların gıcık özelliklerini merak ediyorsanız bu yazının üstüne tıklayabilirsiniz.

9 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ülser tedavisi nasıldır

Ülser Nedir? Tedavisi Nasıldır? Ülser Hakkında Tüm Bilgiler.

havayolu şirketlerinden açıklama

Havayolu Şirketlerinden Açıklama