in

BayıldımBayıldım

Burçların Gıcık Özellikleri!

burçların gıcık özellikleri

Burçları hep övmeyelim biraz da gömelim dedik. Hep pohpohladığımız burçların biraz da gıcık özelliklerini anlatalım, siz de onları daha yakından tanıyın istedik. Burçların gıcık özellikleri neler mi? Hadi bir göz atalım..

Burçların Gıcık Özellikleri

KOÇ:

Eğer hayatınıza bir Koç Burcu girdiyse egosunu bilirsiniz.  Çünkü onlara göre dünya sürekli onların etrafında döner. Bütün yaşanan her olayı kendilerine bağlarlar. Hatta bildiğimiz o alçak dağlar var ya onları bile yaratan koçlardır. Bu ben merkezcilik huyları bazen çok ciddi boyutlara ulaşır. Bu da sizi doğduğunuza pişman edebilir. Koç burcunun en can sıkıcı özelliği Egoistlik.

BOĞA:

Bir gün bir Boğa gelip size “Dünya tepsi gibi düz” derse asla aksini iddia etmeyin. “Tabiki öyle evet evet” diyip oradan koşarak uzaklaşın. Zaten aksini ne yaparsanız yapın asla ispat edemezsiniz. O yüzden boşa tartışmalara girip çenenizi yormayın. Çünkü onlar sabit fikirlidir. Boğalara göre onların düşüncelerinden başka bir şeyin doğru olma ihtimali sıfırdır. Bu yüzden bir Boğa Burcu sizi inadıyla canınızdan bezdirebilir.

İKİZLER:

İkizlerin dengesizliğini sağır sultan bile duydu emin olun. İkizlerin ne kadar “dengesiz” olduğundan bahsetmemize aslında gerek bile yok. Ama işin garip yanı ikizler sizi dengesizliğiyle değil kararsızlığıyla hayattan soğutabilir. Nihai bir karar verse de aklı hep diğer seçenekte kalır. Her seçimin bir vazgeçiş olduğu beyinlerine işlemiştir. Onlar sahip olacağı şeylerden çok kaybedeceği şeyleri düşünür.

YENGEÇ:

Bir yengeç burcu dudağını eğmeye başladıysa kaçın ordan. Hatta gördüğünüz anda geldiğiniz yönün aksi istikametine koşmaya başlayın. Çok alınganlıkları ve her şeye kırılmaları sizi delirtebilir. O alınganlığı öyle sandığınız gibi çabuk geçmez, sizi canınızdan bezdirir. Kendini yiyip bitirir. Ama kendini yemekle de yetinmezler sizi de yer bitirir.

ASLAN:

Aslan denince hemen kibir dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak onlar sizi kibirleriyle deli etmez. Onlar sizi tembellikleriyle kafayı yedirir. Çalışmak asla onlara göre değildir. Evrenin var oluş sebebi bile onlara hizmet etmek için olduğunu düşünürler.

BAŞAK:

Biri başak burcuna “detaylarda boğulasın” diye beddua etti sanırım. Çünkü buna başka bir açıklamamız yok. Her şeyi en ince detayları incelemekten gocunmazlar. Bunu yaparken olayın bütününü kaçırırlar. Başaklar, bu titizliğini özel hayatına da taşır.  Onlarla konuşmak bir süre sonra sizi hayattan soğutur. Anlattığınız şeyler için  gereksiz detaylar sorma huyları vardır. Onlar bunu yaparken siz  neyi anlatığınızı unutursunuz.

TERAZİ:

Terazi burçları sürekli hayallerde yaşar ve hiç bir zaman ayakları yere basmaz. Onların en can sıkıcı özelliği kendisinin inanılmaz tatlı olduğunu düşünmesidir. Çok tatlı ve çok naif olduğunu düşünür. Bunu sık sık dile getirmekten asla vazgeçmezler. Onlara göre en çok uyumlusu onlardır, her konuda en iyisi odur, hatta kanatsız bir melektir hepsi.  Tabi böyle olduklarını sadece kendileri düşünür. Kendini övmeye bayılır teraziler. Bunu yaparken etrafını pek görmez. O yüzden ortamdan uzaklaşmanız akıl sağlığınız açısından iyi olur.

AKREP:

Eğer planladığı bir şey istediği gibi gitmediyse bir akrebin etrafında bulunmamanızı tavsiye ederiz. Hele ki planını siz bozduysanız olay yerini anında terkedin. Sizi can evinizden vurup doğduğunuza pişman eder.  Eğer ona sizi pişman edecek bir imkan verdiyseniz bunu sonuna kadar kullanır.

YAY:

Çılgın, deli dolu, özgürlük savaşçısı yaylar… Hayat onlara güzel ama bazen sırf bu nedenle size güzel olmayabiliyor. Bazen o kadar neşeli oluyorlar ki bu artık rahatsız edici bir duruma dönüşebiliyor. Üstüne üstlük eğlenmek için bir de sizi malzeme yaptırlarsa vay halinize. Kızsanız kızamazsınız, sevseniz sevemezsiniz böyle durumlarda.

OĞLAK:

Alışverişe gittiğinizde biri küsurat olan 1 kuruş için kavga ediyorsa bilin ki o Oğlaktır. Yani indirim kuponları, ucuzluk günleri tamam, tutumluluk güzel bir şey ama 10 kuruş fazla vermemek için 3 km uzaktaki markete gitmek biraz cimrilik olmuyor mu sevgili Oğlaklar?

KOVA:

Memnuniyetsizlik üzerine tez yazabilecek yetkinliktedir kendileri. Yani aslında kafaları da oldukça rahattır. Ama hiçbir şey onlar için yeterli değildir. Dünyaya eleştrimek için geldiklerini düşünmüyor değiliz. Memnun etmeniz imkansızsdır. O nedenle uğraşmayın bizce. Bırakın onlar sizi memnun etmeye çalışsın.

BALIK:

Eğer bir balık burcu sizi arayıp konuşmanız gerektiğini söylediyse gerekli tüm teçhizatlarınızı hazırda bulundurun. Mutlaka 12’li tuvalet kağıdı, şemsiye ve edinebilirseniz küçük bir sandal götürün. Çünkü balığın birazdan göz yaşları sel olacak demektir. Balık burçlarının çok üzülüp kendini çok hırpalayan huyları vardır. Bu durum sizin de hayata isyan edip, canınızdan bezmenize sebebiyet verebilir.

 

Burçların intikam alma yollarını merak edenler! Bu yazımıza tıklayıp habere gidebilirsiniz..

11 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

mabel matiz kimdir

Mabel Matiz Kimdir? İşte Ünlü Şarkıcı İle İlgili Tüm Bilinmeyenler.

bilgisayar oyunlarıve bilişsel faydaları

Bilgisayar Oyunları ve Bilişsel Faydaları