Astroloji

Burçların En Sık Karşılaştığı Sağlık Problemleri

Burçlara göre hastalıklar nelerdir? Doğduğumuz ayın sağlığımız üzerinde etkisi var mıdır? Medikal Astroloji nedir? Burcumuza göre sağlığımız açısından nelere dikkat etmemiz gerekir? Tüm bu soruların cevaplarını yazımda bulabilirsiniz.

ASTROLOJİ VE SAĞLIK

Astroloji insanlar üzerinde ciddi anlamda bir çok konuda etkili. Genelde eğlence için haftalık ve aylık burç yorumları olarak takip ettiğimiz Astroloji, aslında bize tüm hayat yolumuz, geçmişimiz- geleceğimiz ve sağlığımız ile ilgili bilgiler veriyor. Eski zamanlarda doktorlar teşhis ve tedavi için astrolojiyi kullanırlarmış. İnsan anatomisinin çalışması ve fonksiyonları ile ilgilenen astroloji dalına “Medikal Astroloji” deniyor. Burçlara göre hastalıklar konusunda yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki astroloji gerçekten de sağlığımızla ilgili bilgiler veriyor.

YAPILAN ARAŞTIRMALARA GÖRE

*2003 yılında 86 milyon insan üzerinde yapılan bir araştırma sonucunda; kış aylarında doğan insanların, sıcak aylarda doğanlara göre daha fazla şizofreni riski taşıdığı ortaya çıkmış.

**Ayrıca araştırmalara göre mevsimlerin bedenimiz ve sağlığımız üzerindeki etkilerini bildiğimiz zaman vücudumuzdaki problemleri de daha kolay anlayabiliyoruz. Yetiştirilme şeklimizin, yaşam tarzımızın, beslenme alışkanlıklarımızın sağlığımız üzerinde etkisi büyük olsa da doğduğumuz aya, yani burcumuza göre de sık görülen rahatsızlıklarımız mevcut.

burçlara göre hastalıklar

BURÇLARA GÖRE HASTALIKLAR

KOÇ

Koç burçlarının en sık sorun yaşadığı bölge baştır. Baş ağrıları, migren atakları, diş sorunları, çene problemleri en çok şikayet ettikleri rahatsızlıklardır. Ayrıca çok hareketli ve enerjik oldukları için de düşüp yaralanma riskleri de mevcuttur.

BOĞA

Boğalar genelde boğaz enfeksiyonu, bademcik iltihabı, tiroid bezi hastalıkları, boyun tutulmaları ve kulak enfeksiyonu yaşarlar. Boğa burçlarının aynı zamanda kilo ile ilgili sıkıntıları da olabilir.

İKİZLER

İkizler burçları sık sık grip, nezle ve soğuk algınlığı geçirirler. Öksürük şikayetleri olur. Uyku problemleri, sindirim sistemi sorunları da yaşarlar.

YENGEÇ

Yengeçlerin sorunu genelde sindirim sistemi ile ilgilidir. Bağırsak problemlerinin yanı sıra reflü ve bunlara bağlı kilo sorunları da en çok yaşadıkları sağlık sıkıntılarıdır. Depresyona da girmeye meyillidirler.

ASLAN

Aslanların en büyük sıkıntısı sırt ve kalp ile ilgilidir. Çarpıntı ve kalp krizi ise yaşayabilecekleri en riskli rahatsızlıklardır. Sırt ağrıları da sık sık olur. Kalp rahatsızlıklarından korunmak için stressiz bir hayat sürmeye çalışmalı, fazla yorulmaktan ve üzülmekten kaçınmalıdırlar.

BAŞAK

Kabızlık, ülser, çeşitli yiyecek alerjileri Başak burçlarının en sık yaşadığı sıkıntılar arasındadır. Bağırsak ve mide en hassas noktalarıdır. Fazlaca titiz ve detaycı olduklarından zaman zaman hastalık hastası bir halleri de olabilir.

TERAZİ

Teraziler genellikle böbrek, sırt ve bel bölgelerinde sorun yaşarlar. Bağırsak sorunları da sıkça görülür. Bulaşıcı hastalıklar konusunda hassastırlar. Soğuk algınlığının en sık rastlandığı burç Terazidir.

AKREP

Akrepler üreme sistemleri ve hormonları ile ilgili sorunları sıkça yaşarlar. Rahim, yumurtalık, prostat problemleri ve kasık ağrıları sıkça görülür. Ayrıca diyabet, Akrep burçlarında genelde rastlanan bir sorundur.

YAY

Yay burçlarının en çok yakındığı sorunları kilo ve kalça ile ilgilidir. Ayrıca diş, diş eti ve karaciğer rahatsızlıkları da sıkça görülür. Omurilik rahatsızlıkları konusunda ekstra dikkatli olmaları gerekir.

OĞLAK

Oğlak burçları genelde kemik rahatsızlıklarından şikayet ederler. Kemik hastalıklarına bağlı ortopedik rahatsızlıklar, diş hastalıkları, diz kapağı problemleri yaşayabilirler. Diz ağrıları ve romatizma en çok sorun yaşadıkları konulardır. Bu hastalıklar sonucunda mide asidi ve buna benzer sorunlar da yaşayabilirler. Deri problemleri de Oğlak burçlarında sık görülür.

KOVA

Dolaşım sistemi sorunları, kramplar, topuk ve bilek problemleri, varis ve damar hastalıkları Kova burçlarında sıkça görülür. Genellikle kan yapısında ortaya çıkan hastalıklardan da nasiplerini alırlar.

BALIK

Balıklar sinir sistemi ile ilgili sorunlar yaşayabilirler. Buna bağlı olarak reflekslerinde sorunlarla karşılabilirler. Ayrıca psikolojik sıkıntılar balık burçlarında sıkça görülür. Değişken bir ruh halleri vardır. Bazı sağlığa zararlı madde kullanımları konusunda da meyilli olabilirler.

Yükselen Burç Nedir?

 

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu