Gündem

Bugün Karne Günü

Öğrencilerin heyecanla beklediği o gün işte geldi çattı. Eylül ayından beri sınavlarda ter döken, başarılı olmak için çabalayan öğrenciler 8 Haziran 2018 cuma günü itibariyle tatile girecek. Karne günü heyecanı bir başka oluyor, öğrenciler 3 ay boyunca dinlenip yeni ders yılına hazırlanacaklar. Bir sonraki ders zili ise 17 Eylül 2018 Pazartesi günü çalacak.

 

Çocuklarınızı Kıyaslamayın!

Uzmanlar, aileleri uyarıyor. Çocuklar hiç bir zaman bir diğer çocukla kıyaslanmamalıdır. İyi bir karne çocukların gerçekten iyi bir hayat garantisi olmadığı gibi kötü notlar olan karneler de çocukların kötü hayat sürecekleri anlamına gelmiyor. Ders notları bir amaç değil araç olarak görülmelidir, aksi taktirde çocukların psikolojik ve kişisel gelişimleri olumsuz etkilenebilir. Düşük notlarla dolu karne getiren çocuklara, aşağılayıcı ve hakaret içeren ithamlarda bulunmak, çocukların daha çok içe kapanıp derslerinden uzaklaşmasına sebep olacağı gibi yüksek not getiren çocukları da aşırı övmek ve şımartmak doğru değildir. Çocuklara derslerinde başarılı oldukları için ufak hediyeler alarak motivasyonlarını arttırabilirsiniz.

Karne Günü İçin Hediye Seçenekleri

 

Çocuklar karnelerini aldı, okullar tatil oldu. 3 ay gibi bir süre dinlenip keyif yapacaklar, çocuklar tatildeyken onların meşgul olacakları güzel ve eğitici hediyeler almak doğru bir seçenek olacaktır. Çocukların kitap okuma alışkanlıklarını geliştirebilmesi ve sürdürebilmesi için kesinliklikle içerisinde kitap olan hediyeler almanızı tavsiye ederim.

Ana Okulunu Bitirenlere

Eğlenceli ve eğitici ilk eğitimlerini alan miniklerimiz için, yazın hem eğitimlerini unutturmayacak hem de sıkılmadan eğlenmelerini sağlayacak hediyeler iyi olacaktır. Boyama kitapları, minik puzzle setleri, hayvanlar alemini tanıtan kitap ve ufak hayvan figürleri olan oyuncaklar, sayıları ve harfleri tanımalarını sağlayacak şekilli oyuncaklar almanız iyi olacaktır.

İlköğretim Çağındakilere

Muhtemelen ilk istedikleri şey bir bisiklet olacaktır. Bisiklet alırken aynı zamanda okuma alışkanlığını kazanmasını sağlayacak güzel kitaplar alabilirsiniz.
Küçük Prens, Küçük Kara Balık, Martı gibi yaşına uygun ve görsel içeren kitaplar ilgilerini çekecektir.
Playstation oynamayı çok sevdikleri aşikar fakat tüm günlerini de ekran karşısında geçirmelerine kesinlikle müsaade etmemelisiniz. Puzzle yapmalı, bulmaca çözmeli ve arkadaşlarıyla vakit geçirerek sosyalleşmeyi öğrenmelidir.
Paten Kullanmayı özellikle kız çocukları çok istiyor. Paten kullanımına uygun bir bölgede yaşıyorsanız, kasket, dizlik ve dirseklik gibi korucuyu ekipmanları alarak çocuğunuzun gönlünce eğlenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Lise Çağındakilere

Üniversite hayatına adım atmaya hazırlanan, artık büyüdüklerinin farkında ve sorumluluğunda olan gençlerimize yazın dinlenmek ve stres atmalarını sağlamak için 1 haftalık yaz tatili ayarlayabilirsiniz.
Fotoğraf çekmeyi çok seven ve belki de çok başarılı bir fotoğrafçı olacak çocuğunuz için başlangıç seviyesinde olan dijital fotoğraf makinelerinden alabilirsiniz.
Kışın derslerden vakit bulamayıp gidemediği o yüzme kursuna yazdırarak 3 ay boyunca mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.
Bulmaca ve puzzle gibi zihinsel gelişimini olumlu etkileyecek hediyeler de onlar için iyi bir seçenektir.

 

Öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz.

 

İstanbul’daki Halk Kütüphaneleri

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Ah ya ne günlerdi ne çok heyecan yapardım karne gününde :((((
    Emeğinize sağlık çok güzel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu