Sağlık

Bu Sakız Kilo Verdiriyor! Peki Sandaloz Sakızı Nedir?

Son zamanların trend besinleri arasında yer almaya başlayan sandaloz sakızı ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular haberimizde! Sandaloz sakızı nedir? Kilo verdirir mi? İşte cevaplar…

Bu Sakız Kilo Verdiriyor! Peki Sandaloz Sakızı Nedir?

Eski zamanlarda, özellikle de arap kültüründe şifa amaçlı kullanılan sandaloz sakızı bir tür ağaç reçinesidir. Birçok derde deva olan bu sakız, elma sirkesi ile birlikte tüketildiği zaman hızlı bir şekilde kilo verdirme etkisine sahip.

Sandalozun yararları say say bitmiyor…

Metabolizma hızlandırıcı, ishal kesici, yağ yakıcı özelliği olan sandaloz, tütsü olarak da kullanılabilir. Vücuda girdiği andan itibaren yağ yakımını hızlandırdığı söylenen reçinenin iştah kesici olduğu ve bu sayede yemek yeme isteğini durdurduğu da bilinen özellikleri arasında yer alıyor.

Kullanmadan önce doktora başvurmanızda fayda var

Kilo problemi yaşayanlar ve yağlanma sorunu olanların, sandaloz sakızını kullanmadan önce doktora danışmalarını tavsiye ediyoruz. Eğer sağlık açısından bir sakıncası olmadığı yönünde teyit alırsanız, sandaloz sakızını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Salkım Salkım Sağlık Deposu! Üzümün Faydaları Nelerdir?

Sandaloz sakızı ve elma suyu mucizesi! Sandaloz ve elma sirkesi nasıl zayıflatır?

Sandaloz sakızını biraz ezdikten sonra sabah kalkar kalkmaz çiğneyin ve kısa süre sonra yutun. Üzerine bir su bardağı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ilave edilmiş ılık bir su için. Bu işlemlerden sonra yaklaşık 30 dakika bekleyip kahvaltı faslına geçebilirsiniz…

Sandaloz ile ilgili uyarı:

Sandaloz sakızı kullanmadan önce yukarıda da belirttiğimiz üzere bir doktora danışmanızda fayda var. Sandaloz sakızı ve elma sirkesi ikilisi gibi diğer kürler de bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemler değildir. Sandaloz ve elma sirkesi ikilisini kullanıp sonuç aldığını söyleyen kişiler olmuştur fakat bu her vücutta aynı tepkime göstereceği anlamına gelmez.

Özellikle mide probleminiz varsa, hamileyseniz ya da emziriyorsanız kullanmamanızı öneririz. Her ne kadar kısa vadede çözüme ulaşmayı hedeflesek de unutmayalım ki sağlıklı bir şekilde yağ yakımının ilk yolu spor yapmaktan geçer. Rutininize uygun bir şekilde yaptığınız sporu uzman bir diyetisyenin hazırladığı diyet listesi ile desteklediğinizde hayalinizdeki vücuda kavuşmanız çok da zor değil.

Kilo Almamak İçin Ara Öğün Şart! İşte Altın Liste

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Yararı olduğu kadar zararını da öğrenip öyle kullanılmalı ama ciddi anlamda kilo verme soru mu yaşayan insanlar için iyi bir yöntem olabilir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu