Gündem

Bu Ramazan Oruç Tutmalı mıyız? Diyanet Açıkladı. Pandemi Zamanı Oruç Tutmak.

Bu Ramazan oruç tutmalı mıyız? Diyanet açıkladı. Ülkemizin içinde bulunduğu bu durumda bazı vatandaşların kafasında bu soru vardı. Din İşleri Yüksek Kurulu soruya cevap verdi.

Bu Ramazan Oruç Tutmalı mıyız? Diyanet Açıkladı.

Ülkemizin içinde bulunduğu durum bi yana, kısa bir süre sonra 11 ayın Sultanı olan Ramazan Ayına gireceğiz. Bir çok vatandaş oruç tutmanın bağışıklık sistemini düşürüp düşürmeyeceğini konuşuyor. Bu konuda bir çok uzman farklı görüşleri savunurken, Prof. Dr. Caner Taslaman konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Buyrun izleyelim.

Oruç Bağışıklık Sistemini Düşürmez

Prof. Dr. Caner Taslaman oruç tutma ile ilgili yapılan araştırmalara oruç tutmanın aslında insana oldukça faydalı ve insan sağlığını destekleyen birşeydir. Bu yüzden oruç tutmanın bu dönemde insanın bağışıklık sistemini düşürdüğüne inanmıyorum. Sadece insanların dikkat etmesi gereken unsurun, iftarlarda bir araya gelmeyelim. Millet olarak alışkanlığımız olan kalabalık iftar sofralarını bu yıl yapmamak gerektiğini dile getirdi.

Din İşleri Yüksek Kurulu Cevapladı

Din İşleri Yüksek Kurulu kafaları karıştıran sorulara cevap verdi. “Sağlıklı bireylerin oruç tutmaları, hastalığın yayılması bakımından özel bir risk oluşturmamaktadır” dedi ve konuya netlik getirdi.

Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Korona Nasıl Bulaşıyor? Kimsenin Aklına Gelmiyor. İşte Cevabı. 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Her sene ramazan kaosu maalesef oluyo bitmek bilmeyen sorularla… Bende orucun buna etki etmicegine inanan biriyım tabiki bölünmeler olucak bu konuya dair ama kişiler her zaman bildiğini okucak buda degişmez gercek.

  2. Bence oruç tutulabilir yalnız biraz dikkatli olunmalı bence mesela iftar ziyaretleri olmamalı. Bi zararı sanırım olmaz

  3. Bu Caner Taslaman denen herif din hakkında en ufak bir şey bilmiyor. Kafasına estiği gibi yorum yapıyor. Oruç tutmanın bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Ama fetva kurulu tutulmayabilir diye fetva verecektir. Kişinin kendisine kalmış bir durum.

  4. Gayet de tutulabilir. Kardeşim tutmak istemiyorsan tutma ne bahane bulup duruyorsun? İbadetinde samimi olmayacaksan yapma aksi halde münafıktan başka bir şey değilsindir. İbadet etmek isteyene her şartlar için kriterler verilmiştir zaten bahane aramaya gerek yok

  5. Tutulmaması için bi sebep yok bence. Sağlık sorunu harici. Tam tersi insanın kendini bilmesi ve direnci anlamında kendinin farkına vardığı dönemlerdir diye Düşünüyorum.

  6. Bence de tutulmaması için bir engel yok.Tam tersine genelde evde olunduğu için açlığın yarattığı yorgunluk hali daha kolay atlatılabilir bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu