Sinema

Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler

Vizyona girecek filmler 25 Mayıs Cuma günü sinemaseverleri bekliyor olacak. 4 yerli 5 yabancı filmi izleyeceğimiz bu hafta, Türk yapımları dikkat çekiyor olacak.

Bu hafta Türk yapımların dikkat çekeceği bir hafta olacak. Korku türündeki “Kafir”, biyografi ve tarih türündeki “Hürkuş: Göklerdeki Kahraman”, dram ve gerilim türündeki “Yol Kenarı” ve komedi türündeki “Azrail’le Dans” filmleri siz sinemaseverleri bekliyor olacak. Gelin şimdi hep birlikte vizyona girecek filmler ve konularına bakalım…

1- Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi

Amerikan yapımı bilim-kurgu, fantastik ve macera türündeki filmde kaçakçı Han Solo’nun hikayesini izliyor olacağız. Galaksinin tehlikeli ve gizli köşelerinde kendine yer edinmeye çalışan Han Solo ve arkadaşlarının başına birbirinden maceralı olaylar gelecektir.

Bu hafta vizyona girecek filmler

2- Hiçbir Zaman Burada Değildin

Yine ABD yapımı olan, dram ve gerilim türündeki filmde gizemli olaylar sinemaseverleri filmin içine hapsedecek. Eski FBI ajanı olan ve yıllarca Amerikan Ordusu’nda görev almış olan Joe annesiyle birlikte yaşamaktadır. Yaşlanmış ve bakıma muhtaç annesine bakan kahramanımız bir diğer yandan da kaçırılan çocuklarını bulmaya çalışır.

Bu hafta vizyona girecek filmler

3- Küçük Cadı (Die Kleine Hexe)

Küçük Cadı, ailecek izleyebileceğiniz fantastik türde bir sinema filmi. Hayali, her sene 30 Nisan’da Brocken Dağı’nda yapılan gelenekselleşmiş dansa diğer cadılarla birlikte katılabilmek olan Hexe’in, dansa katılabilmek için verilen büyüleri başarıyla uygulaması gerekmektedir. 7892 büyüyü 1 yıl içinde tamamlaması gereken 127 yaşındaki minik cadının başına türlü olaylar gelecektir.

Bu hafta vizyona girecek filmler

4- Azrail’le Dans

Haftanın Türk yapımı komedi filmi Azrail’le Dans’ta annesi ve kardeşi ile birlikte yaşayan Niyazi’nin bir gün Azrail’i karşısında görmesiyle komedi başlar. Azrail’in canını almaması için ikna etmeye çalışan Niyazi’nin isteği gerçekleşir. Bu süre içerisinde ardında iz bırakacak bir şeyler yapmaya çalışan baş kahramanımızın başından geçen komik olayları izleyeceğiz.

Bu hafta vizyona girecek filmler

5- Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

Yeşilçam’da Şener ŞEN’in hayat verdiği Vecihi karakteri, günümüzde Hilmi Cem İNTEPE ile tekrar hayata geliyor. Ülkemizde havacılık alanında öncü olan Vecihi HÜRKUŞ’un hayatının anlatıldığı tarih, biyografi türündeki filmde, 1. Dünya Savaşı’ndan sahneler de izliyor olacağız.

Bu hafta vizyona girecek filmler

6- Karanlıktaki Melekler

Vizyona girecek filmler arasında Türk yapımı dram türündeki filmde çocukluk arkadaşı olan Mete, Berk ve Güray’ın hikayesini seyrediyor olacağız. Bir gün sahilde demirleyen teknelerine göz kulak olmaları istenir ve hikaye başlar. Tekneye girip eğlenceli dakikalar geçiren üç arkadaş, teknede buldukları kutu ile hayatlarının değişeceğinin farkında değillerdir.

Bu hafta vizyona girecek filmler

7- Peter Pan ve Tinker Bell: Sihirli Dünya

Tinker Bell ve arkadaşlarının Kaptan Kanca tarından kaçırılması ve yaşadıkları adanın huzurunun tehdit altına girmesi Peter Pan’ı harekete geçirir. ABD yapımı filmde Peter Pan’ı, Tinker Bell ve arkadaşları ile adayı kurtarmaya çalışırken izleyeceğiz.

Bu hafta vizyona girecek filmler

8- Yol Kenarı

Türk-Yunan ortak yapımı olan film, bir kasabada yaşayan mutsuz insanlar ve etraflarında yaşanan ilginç olaylarla başlıyor. Bu sahil kasabasına gelen bir iş adamı ise orada yaşayan insanlarda beklenti yaratacaktır.

Bu hafta vizyona girecek filmler

9- Kafir

Haftanın vizyona girecek son filmi Kafir’de Ayşe’nin bir gece gördüğü kabusla hayatının alt üst olmasını izleyeceğiz. Kafir bir büyücünün musallat ettiği cinlerle korkunç günler yaşayacak olan Ayşe ve yakınları beyazperdede kanınızı donduracak.

Bu hafta vizyona girecek filmler

Bu filmleri mutlaka izlemelisiniz!

shallwetr@gmail.com adresine içerikle ilgili görüşlerinizi belirtebilir, haberi paylaşmak isterseniz sayfada bulunan sosyal medya ikonlarını kullanabilirsiniz.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Beklediğim bi kaç film vardı ama tarihlerini bilmiyordum çok teşekkür ederim bu güzel bilgilendirme için

  2. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi sıktı bence
    Hürkuş: Göklerdeki Kahraman bu filme gidilir diye dusunuyorum. Ellerinize sağlık

  3. Hürkuş ve Han Solo için etkinlik mi açsak? Ay çok heyecanlandım şu an. Karar veremiyorum hangisi olsa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu