in

Bu Canlılar Görenleri Şoke Ediyor

Bu Canlılar Görenleri Şoke Ediyor
Bu Canlılar Görenleri Şoke Ediyor

Rize’de yaşayan bir balık üreticisi, farklı bir balık ırkı geliştirmek istedi, sonuç ise herkesi şaşırttı. Bu canlılar görenleri şoke ediyor!

Bu Canlılar Görenleri Şoke Ediyor

Rize’de yaşayan alabalık üreticisi Mustafa Memoğlu, farklı bir alabalık ırkı geliştirmek için, kırmızı benekli alabalık ve gökkuşağı kültür alabalığını çapraz dölleme yolunu denedi. Bu yolla 500 binin üzerinde yavru balık üretildi. Fakat bu döllenme sonucunda yavruların çoğu genetiği bozulmuş bir şekilde çift başlı olarak dünyaya geldi.

İki farklı türün çapraz döllenmesi sonucu genetiği bozulan balıklar tek gövdeli ve çift başlı yavrular oldu. Bu yavruların arasında albinolar da var.

30 yıldır ilk defa gördüm

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan alabalık üreticisi Mustafa Memoğlu, 30 yıldır balık üreticiliği yaptığını, böyle bir şeyi ilk defa gördüğünü söyledi.

Nasıl bir ırk çıkacağını merak ettim

Çift başlı tek vücutlu, albino ve farklı renklerdeki yavrulara özenle bakacağını söyleyen Memoğlu, büyüyüp büyümeyeceklerini merak ettiğini, eğer büyürlerse sonrasında bir müdahale gerekecek mi?, Operasyon ile ayrılacaklar mı? gibi birçok sorunun cevabını merakla beklediğini de ekledi.

Selin Ciğerci’ye Milyon TL’lik Jest

8 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bahar Tatili Rotaları

Bahar Tatili Rotaları – İlkbahar’da Gidilecek Yerler

21 Mart Dolunay

21 Mart 2019 Dolunay