Müzik - Festival

Boston Senfoni Oda Orkestrası Garrick Ohlsson İle İş Sanat’ta

Boston Senfoni Oda Orkestrası Garrick Ohlsson ile İş Sanat’ta… Piyanist Garrick Ohlsson ve Boston Senfoni Oda Orkestrası muhteşem bir konser için müzikseverlerle buluşacak…

Boston Senfoni Oda Orkestrası Garrick Ohlsson İle İş Sanat’ta

İş Sanat sahnesi 9 Mayıs 2019 Perşembe akşamı muhteşem bir konsere şahitlik edecek. Amerikalı piyanist Garrick Ohlsson 70’li yıllarda Chopin Uluslararası Piyano Yarışması’nı kazandı. Sonrasında ünlü Şilili piyanist Claudio Arrau’dan dersler almaya başladı ve yeteneğinin sınırlarını zorlayarak adını altın harflerle yazdırdı.

Zengin bir repertuvara sahip…

En eskiden en yeniye neredeyse tüm piyano literatürünü kapsayan geniş bir repertuvara sahip olan Ohlsson, 8 yaşındayken kariyerinin ilk adımlarını attı. Westchester Konservatuvarı’nda eğitim alan piyanist, buradan başarı ile mezun olduktan sonra New York’ta bulunan The Julliard School’da, kıymetli öğretmenlerden ders almaya devam etti ve müzik bilgisini olabildiğince genişletti. 66 yılında İtalya’daki Busoni yarışmasını ve 68 yılında da Montreal’deki piyano yarışmasını 1. ödülü ile taçlandırdı. Bu başarısı ile dünyada en çok tanınan piyanistler arasına girdi.

Ünlü ve başarılı piyanist, 10 CD’den oluşan Beethoven sonatları albümü ile dünyanın en büyük müzik yarışmalarından biri olan Grammy de dahil, birçok müzik yarışmasından sayısız ödülle döndü.

Türk müzikseverlerle buluşacak!

Garrick Ohlsson Melbourne, Sydney, Yeni Zelanda Senfoni Orkestraları ile sıkça konserler verdi. Şimdi ise Boston Senfoni Orkestrası ile Türkiye’de!

9 Mayıs 2019 Perşembe akşamı İş Sanat Konser Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak olan Ohlsson, Boston Senfoni Orkestrası ile muazzam bir konsere imza atacak.

Boston Senfoni Orkestrası yaylı ve üflemeli çalgılardan oluşan bir grup. Daha önce Grammy Ödülleri’nde En İyi Oda Müziği Topluluğu Performansı kategorisine aday olmuşlardı.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Fazıl Say Truva Sonatı Adana’da!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. En eskiden en yeniye neredeyse tüm piyano literatürünü kapsayan geniş bir repertuvara sahip olan Ohlsson, 8 yaşındayken kariyerinin ilk adımlarını attı.
    Bu ülkede de sanatın daha erken yaşlarda keşfedilmesi için neler mümkün diyelim o zaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu