Gündem

Son Dakika: İstanbul Bostancı’da Denize Helikopter Düştü!

Dün akşamdan beri İstanbul’un çeşitli semtlerinde sağanak şeklinde yağışlar görülüyor. İstanbul Bostancı semtinde denize helikopter düştü!

Dün akşamdan beri İstanbul’un çeşitli semtlerinde sağanak şeklinde yağışlar görülüyor. Aşırı Yağışlar sonucunda İstanbul Bostancı semtinde denize helikopter düştü!

denize helikopter düştü

Denize düşen helikopterin sivil helikopter olduğu edinilen bilgiler dahilinde. Helikopterin denize düşmesi sonrası olay yerine ilk müdahaleyi balıkçılar yaptı. Helikopterde bulunan 2 kişinin, balıkçılar tarafından kurtarıldığı biliniyor.

Aşırı Yağış Yüzünden Düştü!

İstanbul’da 2 gündür etkili olan sağanak yağış ve rüzgar, Bostancı açıklarında seyreden bir helikopterin kontrolünü kaybederek düşmesine sebep oldu. Helikopterin, Ünver Havacılık adına kayıtlı ve Halil İbrahim Ünver’e ait olduğu öğrenildi.  TC-HYU kuyruk tescili ile kayıtlı olan helikopterin Kartal’dan Sefaköy’e doğru uçuş yaparken Bostancı açıklarında denize düştüğü bilgisi var.

İstanbul Valiliğinden Açıklama!

İstanbul Valiliği düşen araç ile ilgili açıklamalarda bulundu: ”Maltepe ilçesi Bostancı sahilinde meydana gelen özel bir helikoptere ait kazada 2 kişi yaralı olarak kurtarıldı ve ekiplerimiz olay yerinde gerekli incelemeyi yapmaktadır.” Kazadan kurtarılan kişilerin isimleri İsmet Öztürk ve Halil Ünver olarak açıklandı.

 

İlgili Makaleler

9 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu