Sinema

Boss Level Filmi İncelemesi

Boss Level Filmi İncelemesi ile sevgili dostumuz Alper Ozan IŞILDAK yine bize oldukçu doyurucu bir film analizi hazırladı kıymetli okurlar. Kendisine teşekkür ediyor ve sizi bu güzel yazıyla başbaşa bırakıyoruz.

Boss Level Filmi İncelemesi

Yönetmen: Joe Carnahan
Senaryo: Joe Carnahan, Eddie Borey, Chris Borey
Müzik: Clinton Shorter
Tür: Aksiyon, Macera, Bilimkurgu
Oyuncular: Frank Grillo, Mel Gibson, Naomi Watts, Michelle Yeoh

boss level filmi incelemesi

Sıkı Bir Aksiyon-Macera

Evet, bunun yanına az bilimkurgu ve komedi de koyarsak tam olacak. Genellikle daha akılda kalıcı, oyunculuk, hikaye ve yönetmen sanatı ile ilgili filmler hakkında yazmaktan hoşlanıyorum fakat hepimiz gibi bende bu tür filmleri izliyorum. Sizi içinde bulunduğunuz andan kopartan ve süresi boyunca eğlenmenizi sağlayan yapımlar. Çoğunlukla izle unut şeklinde olabiliyorlar, hakkında yazacağım film bittiğinde aksiyon-macera filmleri arasında böyle sıkı bir filmi uzun zamandır izlemedim dedirtecek sizlere eminim. Bu türde son yılların belki de en iyi filmiyle karşı karşıyayız.

boss level filmi incelemesi 2

Sürekli Öldüğün Güne Uyanmak Rutin Hâline Gelirse!

Bir bilim kadını olan Jemma (Naomi Watts), patronu Clive’in (Mel Gibson) finanse ettiği son çalışmasının amacını anladıktan sonra ayrılmış olduğu sevgilisi Roy’un (Frank Grillo) dna’sını içeren saç örneğini gizlice bu çalışmaya ekler ve öldürülür! Roy için ise tüm felaket böylece başlamış olur. Sürekli aynı günün sabahına uyanan baş karakterimiz sadece aynı güne uyanmak değil aynı gün içerisinde peşine takılan alanında uzman suikastçiler tarafından da öldürülmektedir. Öldürülür, o günün sabahına uyanır ve aynı kişi olmasa bile bir diğer suikaskçi tarafından yine, yine ve yine öldürülür. Sayısız ölüm artık onun günlük rutini haline gelmiştir. Bu işkenceye sonsuza kadar dayanamayacağına karar veren Roy, sorunu o bir gün içinde, daha önceki aynı günlerden de öğrendiği bilgilerle çözmeye çalışacak, yalnız bu zaman döngüsünü kırmaya çalışacak kahramanımızın önünde hem bol ölümlü hem de bol aksiyonlu uzun bir gün kendisini beklemektedir.

Yıldızlar Karması

Frank Grillo, Mel Gibson, Naomi Watts, Annabelle Wallis, Michelle Yeoh gibi her birinin kendi başrolünde yer aldıkları filmleri olan yıldız oyuncular tarafından oldukça eğlenerek çektikleri bir film olmuş Boss Level. Şuikastçıları canlandıran aktörler arasında profesyonel MMA dövüşçüleri ve çok ünlü bir Amerikan futbolu oyuncusu da yer alıyor. İzlerken çok yerde kendinizi aksiyona kaptırırken aynı zamanda kahkaha attıracak kadar güldüren filmde tempo neredeyse hiç durmuyor ve sizi elinden bırakmıyor. Bilimkurgu öğeleri barındırsa da bizleri bunun mantığını düşündürmeye itmiyor, daha doğrusu kendi içinde de buna çok kafa yormuyor anlamamız için.

Zaman döngüsü içinde sıkışma temalı benzer örnekleri olan (Bugün Aslında Dündü ve Yarının Sınırında filmi gibi) filmimiz, işleniş, yönetim, kurgu ve müzikleri ile de temposunu çok iyi oturtuyor. Fazla büyük bir bütçeyle çekilmeyen filmin özel efektleri kimi yerlerde biraz daha iyi olabilirdi dedirtse de arka plandaki özen ile asla olumsuz düşündürtmüyor. Daha önce karşılaşmadığım şekilde film ile ilgili You Tube’de tam bitmiş güzel bir fragman bulamadım, Vimeo’dan eklediğim fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz, nedenini bilemiyorum fakat bu şekilde bir reklam çalışması bu kalitede bir yapım için oldukça yetersiz seviyede kalmış ve çok daha iyi tanıtımı hak ediyor. Yazımın başında söylediğim gibi, sanırım son yıllarda izlediğim en iyi aksiyon-macera filmi Boss Level diyebilirim. Çok eğlenceliydi. İzledikten sonra hak vereceğinize inanıyor ve herkese iyi seyirler diliyorum.

Alper Ozan Işıldak

 

The Midnight Sky Film Analizi

 

 

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Aksiyon macera filmlerini severim ☺️ Mel gibson varsa film seyredilir ☺️ Turan kalemine sağlık

  2. Haftasonu için izlenilebilir. Bilim kurgu film ve dizilerini severek izliyorum bunu da severek izleyeceğim. Teşekkürler
    Serpil Aküzüm

  3. Tür olarak zaten bilim-kurgu filmlerini severim . Film yorumuyla da en kısa zamanda deneyimleteceğim bu filmi

    Rabia Yorgun

  4. Ya simdi gördüm ve kesinlikle izlicem cünkü mel Gibson hayranı biriyım.. Ve kadro cidden cok iyi.. Ve Su dönemde yapılcak en güzel sey film keyfi aksamları.. Aksiyon sevenler için süper Bi oneri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu